Wpis z mikrobloga

@dyniel: oj ryzykownie wrzucać man burgera gdy rozmawiamy o płaskich burgerach :D jadłem burgera tygodnia tydzień temu - najlepszy burger jaki jadłem w życiu. Warto też wspomniec ze kiedyś w krk były lepsze moaski niz we wrocławiu ale teraz to się zmieniło, wrocław wymiata
  • Odpowiedz
@Barto_: zacytuję klasyka @shinX: #!$%@?ć się jak #!$%@? prosie wpychając to do gęby, żeby sos i sok z mięsa ściekały po mordzie i mieć #!$%@? na to że ludzie się gapią.

Jezu jak mnie naszła ochota xD

Połowę zjadłem z rąsi, potem już wspomogłem się sztućcami bo się burdel zrobił na talerzyku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kropek00: Taka prawda - zamawiasz w maku czy bk, to dostajesz sensownego burgera, którego łatwo wepchnąć do mordy i ugryźć tak, żeby złapać kęs zawierający wszystkie pięterka.
Zamawiasz w burgerowni, to dostajesz jakiegoś wysokiego #!$%@?, którego jak wciśniesz, to leci jak z gąbki, nie wepchasz do ryja bez #!$%@? się a rozbieranie burgera na warstwy to jakiś żart.
Tylko płaskie i szerokie burgerki...
  • Odpowiedz
@dyniel: Karmelizowana czerwona cebula, na pewno jakieś BBQ na bazie łychy. Do tego za 18-20zł był skurczybyk tak wielki, że byłeś pełen - a przecież oprócz tego jest jeszcze cały talerz belgijskich frytek. Stosunek jakości do ceny kosmos.
  • Odpowiedz
@kropek00: @kropek00: nie znam się to się wypowiem. Jak mięcho jest grubsze to powinno być bardziej soczyste. Imho rezerw trzeba by szukać w samej bule. W większości są to napompowane powietrzem #!$%@? bez smaku. Pierdzielony zapychacz co tylko rozrzedza smak. Lepsze mniejsze bułcze ale konkretne i własnego wypieku.
A poniżej fota najlepszego hambuksa w tej części świata - Nase Meso w Pradze.
eMWu12 - @kropek00: @kropek00: nie znam się to się wypowiem. Jak mięcho jest grubsze ...

źródło: comment_15974485466s59fad0o3qtSQIaAkRzq2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz