Wpis z mikrobloga

#pytanie #kiciochpyta #samoloty #holandia
Lece dziś samolotem do Polski z Amsterdamu, to mój 2 lot samolotem w życiu (po 9 latach) i pierwszy samodzielny.
Powinienem coś wiedzieć?
Odprawiłem się przez internet i według internetu mam być pół godziny przed odlotem, a pociągiem dojadę godzinę 20 minut przed.
Czego się spodziewać, jak znaleźć miejsce w które muszę się udać by wsiąść we właściwy samolot?
  • 13
@CoolCake: z jakiego lotniska lecisz?

Według mnie, lepiej być za wcześnie na lotnisku, niż za późno ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pół godziny przed odlotem, to sie zwykle zamyka bramkę i już nikt nie wchodzi na pokład. Ja personalnie zawsze celuje, żeby być na lotnisku ~godzinę przed zamknięciem bramki
@CoolCake: A to już zależy od linii. W takim Ryanair może być na telefonie. Ale ja to i tak dla bezpieczeństwa wydrukował. A nuż Ci telefon padnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sorhu: telefon mi nie padnie, pełna bateria, pełny powerbank. Problem w tym, że ja drukarki nawet nie mam, a teraz już jestem w pociągu. Mam nadzieję, że są na lotnisku miejsca gdzie można coś druknąć.
@paranoiddd:
Schiphol (Amsterdam)
@CoolCake pół godziny przed lotem to można być ewentualnie na jakimś #!$%@?, jak goleniów. 1.5 godziny przed lotem to bezpieczne minimum. Masz numer lotu na bilecie, znajdź go na tablicy na lotnisku i będziesz wiedział na który terminal iść i do której bramki. Jak masz bagaż rejestrowany to musisz go nadać przed odprawa, jak nie to idziesz od razu na odprawę. Pamiętaj o spakowaniu płynów to ziplocka. No i jak masz jakiś
@zasadzka01: spoko I tak dojadę ponad 2h przed (wkrecilem sobie ze mam na 15 a mam na 15:55 xD)
Ale dobrze że mówisz, bo nie wiedziałem, że to co napisano w necie (pół godziny) mija się z rzeczywistością.
o napojach kompletnie zapomniałem, że tak jest więc jeszcze raz dzięki.