Wpis z mikrobloga

odpowiedz na twoje pytanie ma sie nijak do tematu naszej rozmowy. Napisales bzdure o samochodach wiec idac twoim tokiem rozumowania to powinienes pytac o wiezienie dla samochodow. Ale czego sie spodziewac po głupiej konserwie? Konserwatyzm w swojej definicji oznacza nieuznawanie faktów naukowuch i upośledzenie intelektualne.


@TurboDynamo: Jeżeli skończyły ci się już argumenty to nie musisz mnie od razu wyzywać, na pytanie o areszt i która płeć biologiczna/społeczna jest decyzyjna nie
  • Odpowiedz
Jeżeli skończyły ci się już argumenty to nie musisz mnie od razu wyzywać, na pytanie o areszt i która płeć biologiczna/społeczna jest decyzyjna nie odpowiedziałeś nadal.


@Nighthuntero: Ja nie widzę zwiazku naszej rozmowy z twoim pytaniem, poniewaz pisales o utozsamianiu sie z samochodem co jest kompletnym absurdem w porównaniu do płci. Dlatego nie będe rozmawiał o prawach ludzi nieheteronormatywnych w tej dyskusji - ona zwyczajnie tych ludzi nie dotyczy tylko
  • Odpowiedz
Ja nie widzę zwiazku naszej rozmowy z twoim pytaniem, poniewaz pisales o utozsamianiu sie z samochodem co jest kompletnym absurdem w porównaniu do płci. Dlatego nie będe rozmawiał o prawach ludzi nieheteronormatywnych w tej dyskusji - ona zwyczajnie tych ludzi nie dotyczy tylko twojego uposledzenia.


@TurboDynamo: Przekonałeś mnie, są dwie rodzaje płci. Płeć biologiczna, oraz płeć społeczna - tgz gender. Płcie biologiczne są 2. Srodowiska lgbt tego nie negują.
Gender
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: Ale pieprzenie o 'antynaukowych' bzdurach, czy że ktoś mówi 'sprzecznie z nauką' w kontekście nauk gender (gender studies), czy jakiegoś najbardziej skrajnego ideologicznie wycinka socjologi to czysta beka.

P--------y o naukowości powyższych i zrównywanie ich pod hasłem 'nauka' z prawdziwie obiektywnymi dziedzinami jak np. matematyka, fizyka, biologia i chemia jest po prostu śmieszne. To skrajnie zideologizowane i upolityczniony wycinek nauk społecznych, które same w sobie obiektywne nie są, a
  • Odpowiedz
Teraz słucham czy osoba, której płeć biologiczna to mężczyzna, a płeć społeczna to kobieta trafił do aresztu z kobietami czy mężczyznami.


@Nighthuntero: nie jestem psychologiem wiec nie wiem jak powinno to być zrobione. Uważam że potrzebne są kolejne badania naukowe dotyczące tej kwestii. W chwili obecnej wiemy jakie mamy prawo i się do niego stosujmy - areszt na podstawie płci biologicznej.
  • Odpowiedz
P--------y o naukowości powyższych i zrównywanie ich pod hasłem 'nauka' z prawdziwie obiektywnymi dziedzinami jak np. matematyka, fizyka, biologia i chemia jest po prostu śmieszne. To skrajnie zideologizowane i upolityczniony wycinek nauk społecznych, które same w sobie obiektywne nie są, a co dopiero ich najbardziej radykalne i wątpliwe jakościowo dziedziny.


@Wolfman91: nie masz pojecia o naukach spolecznych. Są weryfikowalne tak samo jak nauki ścisłe. Dlatego to nauka a nie publicystyka.
  • Odpowiedz
W chwili obecnej wiemy jakie mamy prawo i się do niego stosujmy - areszt na podstawie płci biologicznej.


@TurboDynamo: I o to mi chodziło ( ͡° ͜ʖ ͡°), śmiechem żartem, czy według ciebie można identyfikować swoją płeć społeczną jako zwierzę? Rodziło by to kolejne masę zagwostek np. agresywne zwierzęta się usypia, czy w takim wypadku możnaby było uśpić osobę identyfikującą się jako pitbull?
  • Odpowiedz
@Nighthuntero: nazwame jest to płcią kulturową bo wiąże się to z odgrywaniem w spoleczeństwie konkretnej roli społecznej. Przykładowo kobieta która zachowuje się jak mężczyzna, ubiera się jak mężczyzna, ma taka fryzure jak mezczyna i wykonuje typowe meskie obowiazki jest dalej biologicznie kobietą ale w społeczeństwie pełni rolę mężczyzny. O to w tym chodzi. A nie o to że jestem helikopterem.
Jest to scisle zwiazane z kulturą, ponieważ to od kultury
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: bzdura, nie są weryfikowalne w takim stopniu jak nauki ścisłe. Owszem, są obszary które są zdecydowanie bardziej 'wiarygodne', są takie, których weryfikacja jest w zasadzie niemożliwa - co wynika choćby z ludzkiej natury i związanej z nią niedoskonałości (np. badania oparte o formularze, kwestionariusze, w których ludzie mogą dowolnie kłamać lub kierować się błędnymi przesłankami). Nie ma żadnej symetrii między naukami społecznymi a ścisłymi.
  • Odpowiedz