Wpis z mikrobloga

#zalesie Moja żona narzeka że za mało zarabiam. Cały czas słyszę że powinienem poszukać nowej pracy, bo ona nie ma zamiaru do końca życia żyć jak ludzie w Polsce C. Gdy rozmawiałem z nią o tym, doszliśmy do wniosku że zadowoli nas poziom niskiej klasy średniej, czyli około 20k na miesiąc. Ja sam obecnie mam 7.5k, no ale mam już prawie 27 lat. Stąd też moje #kiciochopyta. Ile lat mieliście gdy udało wam się wyjść z biedy? Co prawda pracuję w #it od 5 lat, i mógłbym spokojnie poszukać czegoś lepszego, ale też powiem szczerze że tutaj mi dobrze.

Żona obecnie ma niecałe 4k, ale sam jej powiedziałem że nie ma szukać nowej pracy, bo w nieodległej przyszłości chcemy starać się o dziecko.
  • 18
@gierary_hir: Rozumiem, że chodzi o kwoty netto? Jeśli tak, to powiedziałbym, że w polskich realiach jest to klasa średnia właściwa, a nie średnia niska. Jeśli nie macie dzieci, to w Polsce pozwala Wam to na komfortowe życie - bez liczenia każdej złotówki, ale i bez luksusów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gierary_hir: słabo mireczku. Bait jak nic. Jak pracujesz w #it to się zarabia od 15k w górę. Wiem bo czytam elitarny portal dla programistów - wypok. PE EL