Wpis z mikrobloga

Wiem, że już było pełno takich ankiet, ale mam nadzieję, że nie w takim zestawieniu. Wybór swojej uczelni ograniczyłem do dwóch - zależy mi głównie na algorytmice i matmie. MIMUW jak to MIMUW - eLiTaRnY wydział, mnóstwo olimpijczyków i wysoki poziom. Za to UJ, to Kraków, też jakiś plus jest. No i cały kierunek liczy tylko 40 osób (z czego prawie połowa, to też finaliści/laureaci jakichś olimpiad), więc chyba lepsza atmosfera.
Który wydział wy byście wybrali (gdybyście byli ambitni, czego żadnemu mireczkowi odmówić nie można ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i czym byście się kierowali?
#programowanie #studia #studbaza #matura #informatyka

Gdzie? - atmosfera/poziom

  • TCS UJ 44.4% (12)
  • MIMUW 55.6% (15)

Oddanych głosów: 27

  • 15
  • Odpowiedz
@Scino: #!$%@? to, szkoda życia na te szopkę, powaga. Idź na matmę stosowana, niekoniecznie na #!$%@? czy meme UW - i tak ci z ręki zjedzą w AMLu czy innym risk scoringu, jak ogarniesz statystykę na tip top
  • Odpowiedz
@Scino: generalnie oba kierunki to najlepsze informatyki w kraju, nic nie może im zagrozić (ani AGH, ani PW...). Więc co byś nie wybrał będzie genialną opcją.
Polecam jednak TCS, bo znajduje się na moim wydziale, atmosfera będzie rzeczywiście świetna, dzięki 40-stu osobom (po roku zostanie was pewnie mniej niż 30) wręcz kameralna - nie będzie poczucia "masówki".
  • Odpowiedz
@Scino: Jeśli intetesują cię tego typu informatyki to może cię jeszcze zainteresować Uwr ISIM, 30 osób na kierunku i też masa olimpijczyków.
Polecam sprawdzić też wyniki ACM ICPC i AMPPZ, UW tam stanowczo wygrywa ale UJ i UWr mają bardzo podobne wyniki.
Jak masz w kwestii tych studiów jakieś pytania to śmiało pisz;3! (Rok temu też miałem dylemat z podobym zestawieniem co ty więc się oczytałem opinii i o UWr
  • Odpowiedz
@PandyToLekNaRasizm: Dzięki za odpowiedź
Szczerze, to nawet nie rozważam Wrocławia, jako miasta, w którym bym studiował, ale gdyby tak nie było, to zdecydowanie miałbym większy dylemat, właśnie ze względu na ISIM
  • Odpowiedz
@Scino: To masz bardzo analogiczną sytuację do mnie z tą różnicą że ja nie rozważałem Warszawy zbyt poważnie tylko patrzyłem na Wroc Krk.
W kwestii MIMUW myślisz tam o JSIM czy zwykłej infie? Jak o zwykłej to ja brałbym TCS stanowczo, te kierunki co mają 30-40 osób to jednak fajna sprawa, można fajnie każdego poznać i każdy tam jest koxem (a mnie np. takie otoczenie bardzo motywuje do pracy).
MIMUW ma super osiągnięcia np na amppz, ale nie wiem ile z tego to robota ludzi z tamtejszej infy, a ile z jsim'u (a podejrzewam że największe kozaki na to drugie idą), więc jakbym miał obstawiać to na TCS zobaczysz wyższy poziom i w lepszym klimacie będziesz studiował.

Jeśli jednak myślisz o MIMUW JSIM to z poziomem obstawiam że będzie tam lepiej... Ale mimo tego zastanowiłbym się wciąż nad tcs'em.
Oba te kierunki mają taki poziom, że olimpijczyk będzie usatysfakcjonowany i studenci z nich mogą ze sobą konkurować, a moja subiektywna ocena tego jak żyją moi znajomi w Krakowie, a jak w Warszawie jest taka, że Kraków jest naprawdę pięknym miastem pełnym świetnych ludzi, a w warszawie jedziesz po zakupy do biedry trzema tramwajami 40minut (to jest oczywiście sarkazm, ale sam miałem okazje mieszkać chwilę w obu tych miastach na wakacjach i Wawa jest po prostu nieprzyjemna do życia
  • Odpowiedz
@PandyToLekNaRasizm: Cześć, masz zablokowane pw. Wnioskuje po zamieszczonych postach, że studiujesz na Uwr(ISIM?). Sam też waham się pomiędzy TCS i ISIM. Jest możliwość porozmawiania z Tobą, tu lub na pw na temat ISIMu? Pozdrawiam
  • Odpowiedz