Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mlynek_do_landrynek: wiedziałem że gdzieś popełniłem błąd ( ͡° ͜ʖ ͡°) Następnym razem postaram się bardziej.
@irmscherqp: dzięki, polecam go w opór. 2 lata męczyłem się na takim małym elektrycznym (G3 Ferrari G1006) i żałuję że dopiero niedawno go kupiłem. Piec robi większość roboty w pizzy, bez wysokiej temperatury nawet najlepsze ciasto wyjdzie co najwyżej poprawne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@eldo16: pewnie. Mąka to 5 Stagioni Rossa (W390 czyli 13% białka bodajże), piec to effeuno p134h (wersja zwykła, bo jest jeszcze limitowana 500°C ale ta jest moim zdaniem wystarczająca chociaż porównania z inną nie mam).
Ciasto (63% hydro):
Mąka: 903 g
Woda: 569 g
Sól: 28 g
Drożdże: 0,4g świeżych ale ja miałem suszone
  • Odpowiedz
@pusza_ty: preferujesz bardziej opcje długiego tk kulek czy bloku (jak w przepisie) i dlaczego akurat taka ?

Zastanawiam się właśnie czy nie przejść na te opcje z długim tk bloku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tryggvason: wiesz co różnie. Wcześniej robiłem raczej tak: 1-2h TO w bloku, później kulkowanie i do pojemników na 2h TO i po tym do lodówki. Ale odkąd mam taki gastronomiczny pojemnik 40x30cm (picrel) to wolę robić długie TK w bloku bo jest mi po prostu wygodniej i mniej roboty mam niż przy kulkowaniu i wkładaniu do osobnych 6 pojemników. A w tym pojemniku wolę nie robić kulek przed długim TK
pusza_ty - @Tryggvason: wiesz co różnie. Wcześniej robiłem raczej tak: 1-2h TO w blok...

źródło: comment_1597267029ZgDNJR32u2KUKJNJHQ76kH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kdkmddjm134: chcesz proporcje składników na ciasto czy jak zrobić pizzę od A do Z? Bo jak to drugie to dopiero jutro jestem w stanie Ci coś napisać bo już późno a jutro robota :O

Edit: dwa komentarze wyżej napisałem co nieco, ale jak chcesz się dowiedzieć czegoś więcej to z chęcią odpowiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tryggvason: odpowiadając na Twoje drugie pytanie dlaczego takie czasy - TK i TO należy dopasować do mocy (ilości białka w mące). Tutaj użyłem takich czasów bo miałem pewność że ciasto mi nie padnie po takim czasie. Na tej mące robiłem parę razy i 72h TK i też wychodzi dobra pizza ale na codzień nie jest to praktyczne bo za długo trzeba na tą pizzę czekać. Te 40h+ są myślę optymalne
  • Odpowiedz
@pusza_ty: Dzięki za wyczerpująca odpowiedz. Mam na oku od jakiegoś czasu ten pojemnik, ale ciagle się zastanawiam bo jednak pare groszy kosztuje. Odnośnie tych czasów wyrastania/dojrzewania pytałem dlatego, ze z kulkami, które trochę poleżą w tk nie zawsze sobie radzę - przyklejają się do siebie lub do dna pojemnika i wyjmując strasznie je momentami kaleczę.. Dlatego tez zastanawiam się czy z tk blok nie byłby wygodniejszy pod tym względem.

Czy
  • Odpowiedz
@pusza_ty: ja robię w normalnym piekarniku i temperatura na maxa. Mam też w domu piec konwekcyjny, w którym ojciec piecze chleb, ale on działa na zasadzie termoobiegu i pewnie pizza nie wyjdzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diwi: rzeczywiście, od niedawna używam drożdży suszonych i byłem pewny że dawkowanie ich jest x2 w stosunku do świeżych ale teraz doczytałem że 2 razy mniej w stosunku do świeżych. Dzięki za poprawienie kolego :)
  • Odpowiedz