Wpis z mikrobloga

@JezelyPanPozwoly: Rowerzysta jest kierującym pojazdem i ma się stosować do znaków drogowych. Nie wiesz, bo nie ma znaków pionowych czy to DDR? CPR a jak CPR to lewy? Prawy? Z pierwszeństwem pieszych po całym CPR? Więc jak dojdzie do kolizji to kto będzie winny? A jak zjedziesz z tego na jezdnię to jest to włączanie się do ruchu? Braki w oznakowaniu stawiają rowerzystów na przegranej pozycji w razie wypadku, jak jedziesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JezelyPanPozwoly: w ramach szacunku należy budować rozsądnie oznakowaną funkcjonalną infrastrukturę. Jak nie będzie wątpliwości, co do tego gdzie masz jechać, to można wymagać, a w takiej sytuacji jak na zdjęciu, to nie widzę żadnego znaku sugerującego że obok jest DDR poza tym, że przejście dla pieszych jest z przejazdem dla rowerów.

Nie mam prawa jechać po chodniku, a jak nie mam pewności, że to nie chodnik, to nie będę po nim
@Kantar: mam rower mtb xc, więc staram się jeździć DDR jaka by nie była ale też zdarza mi się przeoczyć wjazd, czy wręcz nie zauważyć, z powodu użytych materiałów i szerokości, że to jest droga rowerowa, wyprzedzający mobilofile pewnie wyklinaja, zdjęcia robią a ja za 500m albo wskocze na tą sciezke albo skręce w las. Trochę więcej luz na jajach i na łydce wszystkim życzę.
A gdzie jest problem na tym zdjęciu?


@reddin: W trzech dzbanach na rowerach. Akurat ścieżki w Egu są dobrze oznakowane i trzeba być mentalnym pedalarzem żeby z nich nie korzystać. Wiem, bo sam przejechałem Elbląg od strony Gronowa Górnego aż do ul Żuławskiej. Wystarczy nie być #!$%@? na rowerze - ot, cała tajemnica.
W trzech dzbanach na rowerach. Akurat ścieżki w Egu są dobrze oznakowane i trzeba być mentalnym pedalarzem żeby z nich nie korzystać. Wiem, bo sam przejechałem Elbląg od strony Gronowa Górnego aż do ul Żuławskiej. Wystarczy nie być #!$%@? na rowerze - ot, cała tajemnica.


@Defender: Niezły fikoł. Przecież już na zdjęciu widać złe oznakowanie ¯\_(ツ)_/¯ I nic dziwnego, że nie ma znaku, bo widać, że jest źle wykonana. Dlatego znak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@reddin: wyjaśnij mi jak na podstawie tego zdjęcia stwierdziłeś, że ta ścieżka jest "źle wykonana"? XD czy brak chociażby jednego znaku na ulicy upoważnia mnie do jazdy autem po chodnikach? XD
wyjaśnij mi jak na podstawie tego zdjęcia stwierdziłeś, że ta ścieżka jest "źle wykonana"? XD czy brak chociażby jednego znaku na ulicy upoważnia mnie do jazdy autem po chodnikach? XD @Defender: Przecież widać, że brak oznakowania (P-23 jest UZUPEŁNIENIEM tylko), studzienka, wystaje, za wąsko. Tylko musisz chcieć to zobaczyć a nie #trojpedalarz owe wyparcie. Oraz ty na podstawie jednego zdjęcia możesz stwierdzić, że wszystkie znaki są i wiesz gdzie rowerzyści jadą?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
(...) studzienka wystaje, za wąsko.

@reddin: Czy rowerzyści nie potrafią umijać takich błahych przeszkód? XD Czy pozapadane studzienki uprawniają mnie wg ciebie do jazdy autem po chodnikach? XD
Rowerzysta jest kierującym pojazdem i ma się stosować do znaków drogowych. Nie wiesz, bo nie ma znaków pionowych czy to DDR? CPR a jak CPR to lewy? Prawy? Z pierwszeństwem pieszych po całym CPR? Więc jak dojdzie do kolizji to kto będzie winny? A jak zjedziesz z tego na jezdnię to jest to włączanie się do ruchu? Braki w oznakowaniu stawiają rowerzystów na przegranej pozycji w razie wypadku, jak jedziesz ulicą to
Czy rowerzyści nie potrafią umijać takich błahych przeszkód?


@Defender: Nie muszą, nie ma znaku = ulica dla rowerów a nie chodnik.

Czy pozapadane studzienki uprawniają mnie wg ciebie do jazdy autem po chodnikach? XD


Nie ty masz grzecznie #!$%@?ć samochodzikiem po dziurach i wyprzedzać rowerzystów zachowując 1m a jak nie pasuje, to kup sobie helikopter i fruwaj. ¯\_(ツ)_/¯

Rowerem nie jedzie się po chodniku.
reddin - > Czy rowerzyści nie potrafią umijać takich błahych przeszkód?

@Defender:...

źródło: comment_1597249536Nl7TSk54iNbuvz3WgKxM6C.jpg

Pobierz