Wpis z mikrobloga

tl;dr Buduję dom pod Warszawą i mam problem z konstrukcją.

Mirasy, sam dużo razy pomagałem Mirkom na tym na czym się znam - pomogłem wielu Mirkom w wyborze fotela biurowego, albo załatwić lepszy rabat na auto z salonu, ale teraz sam potrzebuję pomocy bo mam problem z budową domu i potrzebuję opine konstruktora a nie znam żadnego. Jeżeli to by było coś czasochłonnego to mogę oczywiście za taką opinię zapłacić.
Problem jest taki, że miałem mieć dom budowany na porotherm, jednak konstruktor zmienił mi materiał wszystkich ścian na silkę, mówiąc że porotherm może pękać, a silka sobie poradzi. Wykonawca (bardzo porządna firma, która ma referncje z dużych budów i różne certyfikaty) który ma budować dom mówi że pierwsze słyszy takie coś i że jak już to jest odwrotnie i mówi, że konstruktor gada głupoty. Pytanie komu wierzyć i jak to sprawdzić bo zdecydowanie wolałbym mieć dom z porothermu i dodatkowo wyjdzie mnie to sporo taniej.
#architektura
#konstruktor #projektowanie #budowadomu #budownictwo
  • 12
Pytanie komu wierzyć i jak to sprawdzić bo zdecydowanie wolałbym mieć dom z porothermu i dodatkowo wyjdzie mnie to sporo taniej.


@zasypiam: przy ścianach z silki kląć i płakać będą ekipy robiące w tych ścianach bruzdy i podkucia pod cokolwiek (dadzą radę oczywiście). Przy ścianach z porothermu płakać będziesz Ty, gdy przyjdzie ci cokolwiek w takiej ścianie wieszać i wiertarka wpadnie Ci w ścianę po futerko, wyrąbując przy okazji dziurę fi20
@zasypiam: u mnie na budowach ekipy wolą murować na porothermie, więc podejrzewam że wykonawca ciągnie w swoją stronę. Cegła silikatowa jest mocniejszym materiałem więc uzasadnienie konstruktora może być prawidłowe.
@JosePepe: Przez otwory w ceramice hula wiatr. Jak zbliżam rekę do gniazdka na scianie zewnetrznej to czuć jak wieje. 2. Ciężko precyzyjny otwór wywiercić. 3. Najgorsze jest dla mnie rezonowanie dzwiękow przez ściany ceramiki.