Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Przyjaciele takie pytanie mam
Planuje w przyszłym roku wyjazd 1-2 dni na Ukrainę i Białoruś. Wiem że potrzebny paszport i wizy. Wizę dostanę bez problemu? Cel turystyczny oczywiście. Mogę to załatwić przez internet czy osobiście w ambasadzie/konsulacie?
#podrozujzwykopem #ukraina #bialorus
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lubii: kurde miałem napisać że podróż samochodem. Będę na wschodzie polski i tak przy okazji bym wyskoczył do wschodnich przyjaciół
  • Odpowiedz
@kupczyk: Wizę na Białoruś możesz wyrobić przez pośrednika, wejdź na Aina Travel i wybierz wniosek na Białoruś. Tam będziesz miał do wyboru typ wniosku, czas pobytu itp. W przypadku wizy turystycznej na 10 dni wygląda to tak, że dany wniosek wypełniasz, dostajesz sprawdzony na maila, drukujesz a następnie wysyłasz razem z paszportem i zdjęciem spełniającym wymogi zdjęcia paszportowego do biura Aina Travel. Oni ogarną już wszystko aby wiza w ambasadzie
  • Odpowiedz
@kupczyk: Białoruś bez wizy puszcza bodajże do Grodna i w okolice kanału augustowskiego, a samolotem do Mińska na 5 dni. Ukraina wymaga ważnego paszportu, zielonej karty na auto (auto najlepiej swoje lub notarialna zgoda właściciela) i ostatnio też ubezpieczenia medycznego pokrywającego koszty leczenia covida.
  • Odpowiedz
@kupczyk: Aż tyle to niestety się nie da, 35 euro wynosi opłata za rozpatrzenie wniosku o wydanie wizy krótkoterminowej a do tego trzeba doliczyć jeszcze opłatę za pośrednictwo wizowe i tutaj ceny zaczynają się od 100 zł brutto za osobę.
  • Odpowiedz
@kupczyk: tak jak pisał Nemrod, część Białorusi zobaczysz bez wizy. Grodno jest piękne, możesz się też pobujać po białoruskiej części Puszczy Białowieskiej. Moim zdaniem warto, nie rezygnuj :)
  • Odpowiedz