Wpis z mikrobloga

Miraski jak to ugryźć, wiem ze banał ale nie mogę znaleźć dobrego wpisu na stackoverflow XD

Mam se login i już super, js mnie to zbiera z formy, php mi się loguje sprawdza i niby zaczyna „sesje” jeśli hasło i user się zgadza. No a w sesji podaje tez zmienna ze $username to username wpisane w formie i w ogóle takie śmieszne rzeczy. Ale jak dałam header(); żeby przełączył na następne stronę jeśli logowanie zakończone sukcesem i nie przełącza... ale jak dam echo LUBIĘ PLACKI to pokaże XD

Mało tego, jak to kuzwa przenieść z powrotem na front end? W sensie, chciałabym żeby na sukcesie przełączyło mnie na stronę „użytkownika” i tak by było „Cześć Username”

No ja nie wiem jak to zrobić z której strony się za to zabrać. Przekopałam różne wpisy i poradniki „php ajax login successful show username” i nie mogę nic znaleźć żeby było jedno po drugim jak krowie na miedzy (,)

#php #it #frontend #backend ##!$%@?
  • 43
@powaznyczlowiek: wiem bo chaotycznie, uproszczona wersja

1. Ajax zbiera dane z formy logowania i puszcza do php
2.php sprawdza czy jest taki user z takim hasłem
3. Jak jest to ustawia globalna zmienna (?) ze username to username
4. Zaraz po tym ma odpalić na inna stronkę gdzie chce żeby pokazało ELO USERNAME
@PaulStanley: nie to miałem na myśli. Ustaw sobie error_reporting na EALL i wtedy każdy niuans ci wyjdzie w praniu. Obstawiam, że przed przekierowaniem coś innego już poleciało do przeglądarki i stąd problem.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PaulStanley: nie ma czegoś takiego po stronie frontendu jak globalne zmienne z PHP (backendu), z dokładnością do wszystkich frameworkow, PHP działa po stronie serwera i tam ma swój "kontekst", a js po stronie klienta, w przeglądarce - żeby więc cokolwiek odczytać z serwera to js musi odpytać odpowiedni endpoint np ajaxem (wtedy wartość wraca w postaci odpowiedzi http - czy to w ciele czy w headerach), lub php musi wygenerować stronę,