Wpis z mikrobloga

#prawo #prawojazdy #policja Szukałem trochę po internecie i nie mogę nigdzie znaleźć informacji o tym, jakie informacje należy podać policjantowi na żądanie w czasie kontroli drogowej. Wiem, że trzeba okazać dokument tożsamości i prawo jazdy. O co może pytać policjant? Interesuje mnie to w kontekście tego filmu, gdzie jakiś Amerykanin przechodzi kontrolę drogową bez wypowiadania ani jednego słowa.
HarrisonFiat - #prawo #prawojazdy #policja Szukałem trochę po internecie i nie mogę n...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HarrisonFiat prawka już chyba nie musisz wozić ze sobą ani dokumentów samochodu. Mogą zapytać czy coś piłeś albo brałeś jakies leki/narko. Edit: Prawko jeszcze trzeba jednak wozić ale już niedługo się to zmieni.
  • Odpowiedz
@HarrisonFiat: ogólnie to chyba imię i nazwisko. Mnie ostatnio złapali "do kontroli" koleś tylko zapytał czy samochód należy do mnie, po czym poszedł. Jak już przyszedł to aby zapytał o imię i nazwisko i podziękował "dobrze, wszystko w porządku, szerokiej drogi". Teraz wszystko jest w systemie, oc, przegląd czy inne dane z tablicy (właściciel itp).
  • Odpowiedz
@HarrisonFiat: moja ostatnia kontrola wyglądała tak "dzień dobry prawo jazdy" "dzień dobry proszę", obejrzał, poklikał w jakiś tablecik, obszedł auto, poprosił o podanie stanu licznika, oddał prawko i życzyliśmy sobie miłego dnia.
  • Odpowiedz