Wpis z mikrobloga

Czołem Mireczki i Mirabelki z tagu #gotujzwykopem ( ͟ʖ)
Zgodnie ze wczorajszą obietnicą wrzucam krótki domowy przepis na suszone płuca wołowe.

To idealny przysmak/nagroda dla psiaków i kotów! W 100% naturalnie i tanio!

Koszt 6kg płuc wołowych to 18zł. (-30% wagi podczas suszenia)
Koszt 130g suszonych płuc wołowych w sklepie to ponad 21zł xD

Jeśli będziecie mieli dodatkowe pytania to służę pomocą!
Zrobiłem też znalezisko o tym samym tytule.

@MG78 Dziękuję za inspirację!

Filmik robiony przy pomocy telefonu, więc proszę o wyrozumiałość. ( ʖ̯)
#prankothewolfdog #smiesznypiesek #kuchnia #gotowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna
pranko_csv - Czołem Mireczki i Mirabelki z tagu #gotujzwykopem ᕙ(✿ ͟ʖ✿)ᕗ
Zgodnie ze ...
  • 59
  • Odpowiedz
@anonymous_derp: Płuca musiały być wcześniej zamrożone, tak aby łatwiej się kroiło w przeciwnym razie skubaniutkie uciekają i nie dają się kroić.
Odpowiadając na pytanie, noże ostre tylko cholernie ciężko kroić zmrożone mięso, a przy takiej temperaturze trzeba się spieszyć. :))

Dziękuję Pan @MG78:, lubisz podroby? Ostatnio się dowiedziałem, że płuca to podroby kategorii B...
taka ciekawostka. ( ͡º ͜ʖ͡º)

@krabozwierz: Mmmm wołowinka (
  • Odpowiedz
  • 25
@pranko_csv kiedyś miałem koszulki podrabiane z Nike i Pumy, które ogarniał mój ówczesny trener. Spoko to były podroby ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@MG78: Tak czułem, że ktoś wykorzysta tę grę słów :D lecz uznałem, że dramatyzuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

@Anoniemamowy: Proszę uprzejmie!
I jaka jest teraz jego dieta?
Może kurze podroby to nie był idealny pomysł - kury dostają olbrzymie ilości wspomagaczy które odkładają się przede wszystkim w podrobach, szczególnie wątrąba i żołądek z tego co pamiętam.
Przerabialiśmy podobną sytuację, ale z
  • Odpowiedz
@pranko_csv: podpasowala mu sucha karma z wiejska zagroda Białoryby i się polepszyło. Nie ma w składzie tłuszczu kurczącego w porównaniu do innych suchych karm. Prawdziwej wołowiny nie jadł, a kupnych przysmaków dawać mu nie mogę to wypróbuje twój sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@chosenon3: Kiedyś zamówiłem z allegro płucka, śmierdziały 100x bardziej od tych domowych, były połamane i zwiórkowane, bardziej przypominały kompost niż płuca.
Poza tym, robiąc post, wpisałem w google "suszone płuca wołowe", wybrałem spośród top 5 wyników, no i jeszcze warto zaznaczać absurdalne ceny ponieważ dużo osób nie zna alternatyw, aż sam się zdziwiłem, że ktoś może za to tyle płacić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie mniej jednak,
  • Odpowiedz
kury dostają olbrzymie ilości wspomagaczy które odkładają się przede wszystkim w podrobach, szczególnie wątrąba i żołądek z tego co pamiętam.

Przerabialiśmy podobną sytuację, ale z suchą karmą z kurczakiem... :/

Kury ma sterydach.


@pranko_csv: skończże waść #!$%@?ć farmazony typowe dla antyszczepionkowców.
Filmik spoko, plusik poszed(ł).
  • Odpowiedz
@Rogalwpiekarniku: xD Będę pamiętał :D Następnym razem będzie #keto :D

@moon_bluebird: Niebawem ;)

@deptacz_gnoju: odnośnie kur "na sterydach", znam kilkanaście przypadków psów "alergików" które miały problemy tylko z drobiem - nie jestem lekarzem, ani weterynarzem ale ci ostatni odradzają kury w psiej diecie, może to jakieś konowały i nieuki... kto wie?

Piszę przez pryzmat doświadczenia swojego i bliskich mi ludzi. Więc nie nazwałbym tego farmazonami tylko czystą obserwacją i
  • Odpowiedz