Wpis z mikrobloga

#fantasy #fantastyka #scifi #ksiazki

Hej, hej,
wstyd się przyznać ale od dłuższego czasu nie przeczytałem żadnej ksiązki ( ͡° ͜ʖ ͡°) może poza tymi związanymi stricte z moją pracą, ale ostatnio mnie naszła ochota żeby zapoznać się z paroma historiami.

Zawsze lubilem książki w klimatach fantasy lub sci-fi lub mieszane.

Czy możecie zapodać jakiś must-read z ostatnich lat, może starsze. Tak powiedzmy jakieś 5 tytułów które warto mieć i przczytać
  • 19
@Pioxerowski: @StaryUkradlMiJablko: Solaris jest dobre, ale gdzie na tej liście jest Eden ? IMHO jest jego najlepszą książka. Napisz jaki rodzaj SF lubisz, a ja podam tytuły. Mam zbiór kilku tysięcy książek. Tylko i wyłącznie SF. Pierwsze czytałem już w latach 80. W ciągu ostatnich 2 tygodni przeczytałem 6 kolejnych na wakacjach. SF przygodowe? SF tajemnicze? SF wojenne? bitwy kosmiczne? a może kompletne światy ze wszystkim w środku? Cyberpunk? SF
@TEDMAJER: Co rozumiesz przez brutalny? Nie jest to książka młodzieżowa, ale nie ma tam też jakichś wielkich dylematów moralnych... raczej klasyczna w epic fantasy walka dobra ze złem z niewielką dolewką szarości. Mnie głównie podoba się świat przedstawiony, na budowanie którego autor poświęca sporo czasu, przez co akcja dla niektórych czytelników będzie zbyt wolna.
@EliG polecisz jakieś dobre s-f gdzie człowiek morfuje się z obcymi lub z obcą technologią? Obecnie czekam na "To sleep in the sea of stars" Christophera Paolini, na tor. com publikują teraz do premiery 1 rozdział tygodniowo. Tam jest właśnie taka tematyka, ale może znasz coś w podobnym stylu?
czy są morderstwa, ludzka podłość, brutalność np. w opisie walk itp


@TEDMAJER: Niby jest traktowanie innych z góry, niby są kasty i hierarchia społeczna z niewolnictwem, ale dla mnie to jakieś takie za grzeczne jest. Nie jest to literatura młodzieżowa, ale nie też taka dla starych dorosłych. W mojej opinii takie Young Adult. Ale trzeba Sandersonowi oddać że warsztat ma i sukces na swoim polu odnosi.
@markyslim: Nie jestem pewien czy o to chodzi ale może przyjrzyj się The Night's Dawn Trilogy i Expanse. Expanse jest bardziej przyjazny w czytaniu, a Świt Nocy bardziej rozbudowany i opowiada o inwazji pozawymiarowej.