Wpis z mikrobloga

Witam proszę o poradę, właśnie kończą kopać światłowody z programu POPC inwestycja Inea. Mam dylemat co wybrać Orange czy Inea. Interesuje mnie zewnętrzne IP, może być zmienne tak aby nie być za NAT operatora, oraz możliwość podłączenia własnego routera do sprzetu operatora tzw. tryb bridge. Co polecacie Mirki. #internet #swiatlowod #orange #inea
  • 16
@stig20 jeżeli chodzi o ofertę to jeżeli sam internet to inea, internet+tv to Orange. W Inei zewnętrze IP kosztuje 5 zl jak dobrze pamiętam, bridge też mają. Co do Orange nie wiem czy mają jedno i drugie.
@robert83: Konsultant Inea potwierdził + 5 zł/miesiąc za zewnętrzne IP. Niestety jest to dodatkowy wydatek gdy oferty Orange i Inea są prawie identycznie cenowo za 300 lib 600Mbit
@1998: No to chyba ty tak srednio jestes obeznany, czemu niby ma nie dzialac? ONT jest przezroczysty niezaleznie od tego czy to Inea czy Orange, przeciez jakos wystawiaja dla Orange usluge zeby mogli podlaczyc Funboxa po rj45 a nie swiatlowodzie. Moze sam sie stosuj do swoich rad skoro nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia?
@krzywy_kanister: FB 3.0 nie mają dostępnego trybu bridge, nie ważne po jakiej sieci leci usługa. Spróbuj sobie podłączyć ONT Inei pod zwykły router i zobaczymy czy tak łatwo ci pójdzie, sam nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia.