Wpis z mikrobloga

@waro: status quo na Białorusi jest z punktu widzenia Polski dobry (nie najlepszy, po prostu dobry a może lepiej - stabilny i przewidywalnie nudny). Rosja uważa Białoruś (jak i Ukrainę, dlaczego jeszcze nie są w NATO i UE za to mają "separatystów"?) za swoją strefę wpływów. Ja bardzo kibicuję i lubię Białorusinów i chętnie bym ich w UE widział, jednak boję się, że upadek Łukaszenki (w tym momencie, kto wie jak
Nikt im tam nie cenzuruje internetu i nie zabrania wyjezdzac z kraju.


@DorianJS: Przecież niektóre portale opozycyjne były już dawno zablokowane. Zabraniac do konca niby nie, ale były przypadki niewypuszczania ludzi w wieku poborowym o ile nie odsłużyli wojska.
Krytycy władzy nieustannie dostaja wyroki po 14 dni aresztu i gdy sie skonczy jeden wyrok to leca na tej samej kolejne za wpisy w necie lub stream z pikiety przeciwko władzy.

z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Painting-colors-in-the-dark: @szary_obcy: Putinowi Łukaszenka nie skakał do tej pory, ostatnio coś się działo dziwnego, spotkania były chłodne, wprowadzenie zielonych ludzików,. Zresztą Putin jak wiadomo szuka szybkich wojen jak mu poparcie spada a ostatnio z nim krucho.
Dlatego nie widział sensu w atakowaniu Białorusi, teraz może go widzieć.

Eu nie da gwarancji że weźmie Białoruś pod skrzydła jak ta będzie wstępowała do UE. Ukraina miała gwarancję obrony jak się pozbędzie atomowych
Eu nie da gwarancji że weźmie Białoruś pod skrzydła jak ta będzie wstępowała do UE. Ukraina miała gwarancję obrony jak się pozbędzie atomowych głowic


@ButtHurtAlert: Co innego zimnowojenne deklaracje USA a co innego stawianie prestiżu EU i NATO na szali gdyby takie deklaracje dano dzisiaj.
@waro: Pamiętam taką sytuacje gdzie parę miesięcy przed atakiem ruskich na ukrainę Palikot postulował żeby zlikwidować armie i przeznaczyć pieniądze na inny cel. Mam dziwnę wrażenie że głosowałeś na Palikota. Korwin jak głupi by nie był, to mówi jednym głosem praktycznie ze wszystkimi ekspertami geopolitycznymi. Liczy się nasz interes, a nie interes białorusi, czy innych krajów. Dla Polski jest korzystne żeby Białoruś była stabilna i niezależnie od tego jak demokratyczny jest
@waro: I ma rację, pozbycie się w tym momencie Łukaszenki to droga do destabilizacji kraju. W państwie takim jak Białoruś wygranie samych wyborów przez kandydata opozycji to dużo za mało. Ze zmianami nie muszą chcieć zgodzić się resorty siłowe, część aparatu biurokratycznego, itd. Tam system jest scementowany od ponad 20 lat. Zwróć uwagę na Ukrainę, część wojska przeszła na stronę "separatystów", cały strategicznie ważny region został oderwany od państwa - system
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szary_obcy: przecież to było ładnych parę lat po zimnej wojnie ONZ i NATO też miało kompletnie w dupie to co się działo na balkanach. Ja patrząc z historii jako kraj który nie jest w NATO tak średnio bym ufał zapewnieniom że obronia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@waro:

To podobnie jak Putin w Rosji, z tym, że tam chociaż nie fałszują wyborów xD


Gówno wiesz o sytuacji politycznej w Rosji i jeżeli wydaje ci się, że Putin ma władzę absolutną to zachodnia propaganda wyprała ci mózg i musisz się do edukować.
(...) Po prostu nie ma im kto pomóc

@Carlos_9400: Witamy wykopowego tchórza. To dla ciebie (znalezione gdzieś w necie):

Jaruzelski to jedyny gwarant suwerenności Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Gdyby wygrała Solidarność, to ZSRR natychmiast by zrobił porządek. Tego chcecie tęczowi liberałowie?Jaruzelski robi wszystko by utrzymać suwerenność swojego kraju, owszem, czasem spacyfikuje opozycję ale tak musi bo inaczej patrz początek. Jednocześnie, Gierek będący wcześniej nie bał się dogadywać z zachodem co pokazuje na
@waro: nie ma większych debili w polskiej polityce od konfederatów, nawet pisowcy nie są tak głupi, najlepsze jest to, że ci ludzie się uważają za oświeconych xD
@DorianJS:

Nikt im tam nie cenzuruje internetu i nie zabrania wyjezdzac z kraju.


No i właśnie dlatego wczoraj nie było tam internetu, a Mińsk był odcięty od reszty kraju xD
Wiedza o świecie na poziomie powiatu.
@biliard: witam wykopową husarię. Zauważ, że po Solidarności (pierwszej) mieliśmy stan wojenny i jeszcze 10 lat PRLu, bo wszyscy (ci tchórze z zachodu) nic nie zrobili. Umieli się tylko napinać, ale podskoczyć ZSRR o jakąś tam Polskę nie było komu. Po 10 latach, sowiety były tak słabe, że można było się wydostać w miarę samemu.
Niestety realnie, oczywiście wg mnie, Białorusini muszą czekać na szansę kiedy Rosja będzie słaba albo "zachód"
@Carlos_9400: Witamy apologetę totalitaryzmu.

Białorusini muszą czekać na szansę kiedy Rosja będzie słaba albo "zachód" mocny

To samo mówili wówczas nam proruscy "zwolennicy statusu quo". Tak mi przykro, ale bez wiary w zmianę i odpowiedniego działania wyjdzie tylko gowno. ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szary_obcy: A Białoruś myślisz ma? Ja to bym chciał żeby wszędzie był pokój, nawet Rosja była w UE, kraje ze sobą swobodnie handlowały, byłby dodrobyt, ale to jest utopia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DorianJS: No to nie do końca prawda. Miałem na studiach kolegę z Białorusi, który dostał wilczy bilet na uczelnie białoruskie tylko dlatego, że jego rodzina prowadziła działalność opozycyjną. W rezultacie musiał wyemigrować do Polski.

Jednak kwestia białoruska z perspektywy interesu Polski nie jest zero-jedynkowa.
apologetę totalitaryzmu


@biliard: nigdzie tak nie powiedziałem, właśnie wciskasz we mnie swoje słowa. No ale wiadomo. Polska. Zamiast na historii nauczyć się, że bezsensowne powstania bez zmierzenia sił na zamiary jedynie powodują, że umierasz a twoją żonę i córkę gwałci stado ruskich to bezrefleksyjnie robi się z tego bohaterstwo. Tak, szkoda mi białorusinów. Tak, mają dyktaturę. Jednak bez solidnej pomocy międzynarodowej to skończy się wjazdem ruskich mutatis mutandis jak na Ukrainie.
A Białoruś myślisz ma? Ja to bym chciał żeby wszędzie był pokój, nawet Rosja była w UE, kraje ze sobą swobodnie handlowały, byłby dodrobyt, ale to jest utopia.


@veranoo: Jeszcze ma. Po wojnie z Rosją już nie będzie miała.
Tak samo jak mowil Tusk i Sikorski, czyli autorytet neuropkow


@DorianJS: [potrzebny cytat]. Jeśli masz na myśli to jak mówili, że należy podtrzymywać dialog z Łukaszenką, to nie rozumiesz słowa pisanego.