Wpis z mikrobloga

Ja p------e, jak to jest możliwe że państwo mi u-------a 1,5k co miesiąc z mojej wypłaty?! Do c---a wafla, złodzieje, oddajcie moje ciężko zarobione pieniądze!
Btw, pozdro dla ludzi którzy są w wyższych widełkach. Jak ja powiedzmy robię lodzika krajowi, tak was ostro w odbyt bez mydła biorą. ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
#zarobki #pracbaza #gorzkiezale
  • 125
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jak będą umierać z głodu, to tylko i wyłącznie w konsekwencji swoich decyzji. Państwo nie powinno się do tego w--------ć.


@mag_zbc: Bardzo krótkowzroczne myślenie, tak mówiący ludzie zmieniają zdanie jak widzą skutki tego czego chcieli.

no i co z tego, w afryce też ludzie umierają. To przecież nie wina ludzi którzy sobie lepiej radzą.
  • Odpowiedz
jak będą umierać z głodu, to tylko i wyłącznie w konsekwencji swoich decyzji. Państwo nie powinno się do tego w--------ć.


@mag_zbc: nieprawda, i niestety to tak nie działa. Polecam porozmawiać z kimś kto pracuje i utrzy`muje rodzinę w stanach. Zawał żywiciela rodziny potrafi skierować całą rodzinę na bruk, zwłaszcza, zę np dla osoby chorującej na serce (kolega ma nadciśnienie, głównie po rodzicach, uprawia sprot, ale genów nie oszukasz) musi płacić chore pieniądze na ubezpiecznie, przez co trudno mu znaleźć pracę, bo mało któ®y pracodawca chce dopłacać do takich składek zdrowotnych a bajpasy w szpitalach w san diego (+ karetka) są kureeewsko drogie.

Tam nawet praca w IT z taką chorobą nie sprawi, ze będziezsz spać
  • Odpowiedz
jak będą umierać z głodu, to tylko i wyłącznie w konsekwencji swoich decyzji. Państwo nie powinno się do tego w--------ć.


@mag_zbc: Więc to co opisałeś jest fajne, jeśli tych niezaradnych zyciowo będzie grubo poniżej 1 promila. czyli w polsce to daje około 40k osób.

Powyżej zaczynają się problemy w perspektywie 5-6
  • Odpowiedz
Bardzo krótkowzroczne myślenie, tak mówiący ludzie zmieniają zdanie jak widzą skutki tego czego chcieli.


@Plotkova99: Krótkowzroczne to jest myślenie, że kroplówka od pracowitych dla nieporadnych coś zmieni na dłuższą metę. Poza tym, chciałbym poznać bogatych ludzi którzy po latach mówią, że zamiast inwestować w siebie i swoją rodzinę, żałują, że nie oddawali więcej w podatkach czy darowiznach. Pokażesz mi taki przykład powszechnego zmieniania zdania?
  • Odpowiedz
Ano tak to działa niestety. Jakby było inaczej niepełnosprawni umieraliby przed osiągnięciem dojrzałości bo raczej osoba leżąca na łóżku nie zarobi sobie. Poniekąd (wiem że to niemoralne wg wspólczesnych norm) zgadzam się z tym ale to podchodzi prawie pod eugenikę :P.


@Plotkova99: jest różnica między "niezaradny" a "niezdolny do pracy". Niepełnosprawni? Jak najbardziej powinni być utrzymywani przez państwo. Zdrowy chłop, któremu nie chce się robić? A niby k---a dlaczego?

Polecam porozmawiać z kimś kto pracuje i utrzy`muje rodzinę w
  • Odpowiedz
tak, jak nie s-------i :D


@martwykotek: jeżeli sprawca s-------i i jest nieznany, albo jest znany ale w chwili spowodowania wypadku nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC, to szmalec za utratę zdrowia jest wypłacany przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. UFG w większości przypadków nie pokrywa szkód na mieniu, ale pokrywanie szkód osobowych zapobiega opisanej przez ciebie sytuacji że twoja rodzina trafia na bruk bo połamał cię i wysłał na bezrobocie.
  • Odpowiedz