Wpis z mikrobloga

Nadal drugi dzień mojego WEGETARIANIZMU i następny zacny posiłek, lecz tym razem na kolację i na jutrzejszy dzień... mega rzecz - serio (ʘʘ)

PIZZA według własnego przepisu i własnych "smaków", które mi podpadają do gustu - wiadome, że gust gustowi nierówny - ale i tak MÓJ GUST LEPSZY NIŻ TWÓJ! ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

1. Ciasto na picce - zawartość:
- mąka pszenna typu 450
- soda oczyszczona
- proszek do pieczenia
- jajko
- olej kokosowy
- woda
- sól
- cukier

2. Sossssito na picce - zawartość:
- koncentrat pomidorowy
- musztarda rosyjska
- papryka ostra (przyprawa)
- tymianek
- oregano
- sól
- pieprz

3. Dodatki na wierzchnią strefę - zawartość:
- marchew
- brokuły
- kukurydza
- małe plasterki różnokolorowych papryk
- zielona fasolka
- jakiś "zamiennik mięsa" co wygląda dokładnie jak parówka

Samo ciasto po uformowaniu na "blaszce" wkładam do piekarnika na 10 minut, by lekko się "przypiekło" - potem wyjmuję i nakładam SOSITO i DODATKI NA GÓRĘ - z powrotem wraca do piekarnika na 10 minut, a potem masz NIEBO NA ZIEMI ( ͡ ͜ʖ ͡)


Więcej MEGA wege-przepisów by Snowden w niedalekiej przyszłości (òóˇ)

#wegetarianizm #jedzenie #gotujzwykopem #dieta #wegesnowden
S.....n - Nadal drugi dzień mojego WEGETARIANIZMU i następny zacny posiłek, lecz tym ...

źródło: comment_1596995957ufLlUeGkeEMFSQNEoXJ6dw.jpg

Pobierz
  • 23
@Borealny: oj byś się mega zdziwił serio :D znam ludzi, którzy potrafią nawet tak kroić ziemniaki (bo mają takie noże z AlliX), które i tak potem gotują... także wiesz ;P
Ale nie ujmuje to smaku, bo taka PICCA bez mięsa zagości u mnie raz w tygodniu, bo naprawdę nie spodziewałem się, aż tak dobrego smaku (ʘʘ)
@choramuchomora: ja dałem jajko, ale akurat dałem DZIWNIE małe jajko i żeby nie było jakiś pytań to Z WOLNEGO WYBIEGU, bo mam znajomych z rodziny od których kupuje bezpośrednio i akurat ta sztuka była naprawdę mała, ale tak... dałem jajko, bo tak jak napisałem wyżej - TO PRZEPIS DLA MNIE - a z drugiej strony też próbuje jakoś trzymać MAKRO także jeżeli czegoś mi brakuje w danym dniu to dodaje to
@MadIen: ale powiem Ci, że mega mnie intryguje fakt pewnych tutaj osób, którzy walczą o sam fakt "PIZZY", że nwm czy ja jestem tutaj na jakimś proteście czy na swoim wpisie co sobie "ugotowałem"... ciekawe zjawisko, naprawdę :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Snowden: typie zrobiłeś jakiś dziwny placek z warzywami mrożonymi i nazywasz to pizzą ( tak piszesz na górze). Tu nie chodzi o walkę czym jest pizza, tylko o to że jedyne co to ma wspólnego z pizzą to konstrukcja (spód, sos, dodatki)
@alinator: uczyniłem to na co miałem ochotę i wyszło bardzo dobre, a to że to nie jest względem danego przepisu to.., robiłem to bez przepisu i na swoim "wymyśle", także to MÓJ przepis i ja tak robię PICCE czy nawet PIZZE - każdemu polecam mój przepis :>