Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Przeczytałem przed chwilą poniższy wpis na AMW:

https://www.wykop.pl/wpis/51233587/anonimowemirkowyznania-drogie-wspolprzegrywy-sam-n/

I zaczęła mnie zastanawiać jedna rzecz, jakim cudem istnieje coś takiego jak leki na problemy psychiczne? Nie jestem farmakologiem i nie znam się na tych rzeczach, ale tak na logikę, jeżeli jesteśmy np chorzy i w naszym organizmie są bakterie czy wirusy, których musimy się pozbyć, to bierzemy na to jakieś związki chemiczne, czyli leki, które zabijają te wirusy i dzięki temu zdrowiejemy. Ale jak chemia ma mieć związek z psychiką? Przecież to, że wezmę jakąś tabletkę nie sprawi, że pozbędę się problemów w moim życiu osobistym, tak samo jak np wirusów dzięki zażyciu jakiegoś antybiotyku.

Może mi ktoś to wytłumaczyć, bo dla mnie to jest jakaś abstrakcja, żeby istniało coś takiego jak leki na problemy psychiczne.

#medycyna #zdrowie #psychika #psychoterapia #psychologia #psychiatria

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f2feeea0010a81b084b4001
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[====================....................] 51% (120zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 13
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: choroby psychiczne nie biorą się tylko z powodów zewnetrznych, ale często wynikają z zaburzeń chemicznych w naszym organizmie i mózgu ( występuje też połączenie tych czynników, ale i osoba super szczęśliwa może zachorować). Sama specem nie jestem, ale na chemiczne zmiany w organizmie człowieka potrzebne są leki. Gadaniem u terapeuty tego nie zmienisz jak i nie wyleczysz raka.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ech....
Rzadko które leki działają na bakterie czy wirusy bezpośrednio, raczej działają na objawy
Rzadko która choroba jest wywołana przez bakterie i wirusy
Mózg to układ elektryczno chemiczny spięty do tego też chemią z resztą organizmu
Mylisz psychologię i problemy psychologiczne z psychiatria i chorobami psychicznymi

Wykonaj przynajmniej tyle pracy i połącz kropki.
  • Odpowiedz
@MirabelleCooper Nie mogę się w pełni zgodzić. Terapia u psychoterapeuty wspomaga leczenie farmakologiczne, ponieważ realnie wpływa na wytwarzanie się nowych połączeń w mózgu, zmianę myślenia, skupianie się na pozytywach i konstruktywnych rozwiązaniach, co znacząco podnosi jakość życia. Trzeba tylko wybrać profesjonalnego terapeutę, który się szkoli i podlega superwizji. Leki dają siłę do działania, ale jeśli nie wiemy, co zrobić z tą nową siłą, to nie ma sensu.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: masz rację, problemów nie rozwiąże. Ale jeśli intensywność emocji jest nieadekwatna do problemu jaki masz, że aż zachowujesz się jakby stało się coś dużo gorszego, to może być problem z chemią mózgu. Jeśli normalnym jest że ktoś Ci powie niemiłe słowo i świat się wtedy dla Ciebie wali to może być problem z tym że nie radzisz sobie z emocjami i potrzebujesz terapii. Ale jeśli wcześniej tak nie miałeś i
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie istnieje. 90% rzeczy o jakich przeczytasz na Wykopie to problemy emocjonalne, a nie psychicze. Emocjonalne leczy sie przy pomocy psychoterapii, a wynikaja one z wad rozwojowych (zaniedbania w wychowaniu). Pozostale 10% to endogenne choroby psychiczne, takie jak: schizofrenia, depresja endogenna, dwubiegunowka, etc. To ciezkie przypadki spowodowane niewlasciwa praca mozgu. Mozg mozna stabilizowac przy pomocy lekow. A przynajmniej mozna probowac.
To, ze wiele osob dostaje leki od psychiatry (do ktorego
  • Odpowiedz