Wpis z mikrobloga

@mateosz_inbecki: przypadek tego profesora z Berlina, który wprowadził systemowo rozwiązanie aby dzieci z domów dziecka oddawać do adopcji w pierwszej kolejności osobom skazanym za pedofilię.
Grona sprawa, preceder trwał około 30 lat.
  • Odpowiedz
@mateosz_inbecki: Czy potępisz czyn tzw. Margota ataku fizycznego na człowieka o odmiennych poglądach? Jeśli nie, przyjmij odpowiedzialność za to, że może zdarzyć się tragedia.
  • Odpowiedz
@mateosz_inbecki: Poszperałem jeszcze w programie lewicy i nasuwają się kolejne pytania: Dlaczego interwencjonizm państwowy to według nich dobry pomysł? Dlaczego lewica uważa, że uzależnienie płacy minimalnej od średniej to dobry pomysł? Dlaczego lewica uważa, że zmniejszenie kosztów leków do określonej kwoty rozwiąże problem z ich wysoką ceną?
  • Odpowiedz
@Cayar: nie potepiam go na tej samej zasadzie jak nie potepiam szkolnego nerda Ktory jest ofiara w szkole a ktory w koncu odwinie sie bullyemu

Leki powinny byc dostepne dla kazdego, nie tylko dla tych ktorych stac, tak powinno dzialac cywilizowane spoleczenstwo

Co do płacy minimalnej nie mam zdania, byc moze ten postulat jest z gola bledny ale generalnie ma dobry kierunek by minimalizować roznice miedzy ludzmi nawet jesli na obecnym
  • Odpowiedz
@mateosz_inbecki: Co lewica zamierza zrobić aby leki były dostępne dla każdego? A ustalanie zależnej pensji minimalnej od średniej jest z góry skazane na porażkę, ponieważ jeśli wzrasta pensja minimalna no to wzrasta i pensja średnia. Ale do tego potrzeba jakiejś wyobraźni ekonomicznej ( ͡° ͜ʖ ͡°). No i po raz drugi zadaję pytanie, dlaczego interwencjonizm państwowy według lewicy jest dobry?
  • Odpowiedz
@pafeo: coś długo trwa te 5 minut ale i tak props bo choć bez argumentów i żadnego sensu to odpisał na 3 pytania związane z gospodarką bo normalnie to po 2 już się zaczyna ad personam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@JustKebab: No dokładnie xD Patrząc na program gospodarczy lewicy cały czas nasuwają mi się kolejne pytania, ale nie wiem czy jest sens je zadawać skoro kolega zamiast odpowiedzieć jakoś konkretnie woli mi gadać o tym co będzie za 100 czy 200 lat.
  • Odpowiedz
@pafeo: ale czy naprawde oczekujesz ze ktos da Ci recepte na wszystkie problemy tego swiata? Bo jesli tak, to jestes wybitnie naiwny. A skoro masz sie jak zakladam za tak elokwentnego to powinienes szukac najpierw kierunku zmian, a potem szukac wariantow rozwiazan. Czy na podobne kwestie odpowiada w jakis sensowny prawicowy model?

Zatem tak, uwazam ze leki powinny byc tansze a nawet darmowe poniewaz zdrowie powino byc prawem kazdego z nas.
  • Odpowiedz