Wpis z mikrobloga

Jak to jest z kupowaniem przedmiotów na raty? Chciałem sobie kupić telefon na 10 rat ale wszędzie oprócz w media markt są płatne. MediaMarkt oferuje 20 rat 0% ale ja nie chcę się tyle bawić w spłacanie telefonu za 1000zł. Czy jeśli kupię go na 20 rat to mogę to spłacić wcześniej, i zapomnieć o całej sprawie, czy faktycznie będę musiał przez prawie dwa lata co miesiąc puszczać przelew?

#mediamarkt #pytanie #raty #zakupy #banki #bankowosc
  • 22
@r3solver: No ta, ale nie chcę być zobowiązany przez długi czas do spłacania takiej małej kwoty. Jak bym miał płacić co miesiąc ratę przez 20 miesięcy to już wolę pójść do sklepu i zapłacić od razu całość bez tej całej zabawy. Skusiła mnie ta reklama że raty 0% ;p
@Delfin17: Ogólnie jeśli zamierzasz brać tel na raty to polecam autoryzowanych sprzedawców na allegro, bo w przypadku jakiegoś bubla zostajesz na głowie z ratami, byle z głową wybrać sprzedawcę bo podobnie jak ja nauczysz się na pamięć prawa konsumenckiego XD
@DartNorbe: W allegro raczej się nie bawię w przypadku nowej elektroniki. Raczej szukam sklepu typu media markt, czy xkom gdzie mam pewność że nie będę musiał się szarpać ze sprzedawcą to raz, a dwa w razie czego oddam przedmiot do stacjonarnego sklepu bez zabawy z wysylką.

Chyba że ceny faktycznie będą zdecydowanie lepsze ale czasami to kwestia 50-100 złotych
@Delfin17: o, to w takim wypadku złóż zamówienie z dostawą do domu lub z odbiorem sprzętu w markecie ALE nie kupuj telefonu na miejscu. Tracisz wtedy prawo do reklamowania sprzętu, gdyż w regulaminach jest zapis o tym, że jako klient przed zakupem zapoznałeś się ze stanem faktycznym.
@Promymir: nie jest stała, może ulegac zmianie także w inne sposoby jak choćby zmiana stopy procentowej. mógłbym przekleić tobie regulaminy ale średnio mi się chce wstawać do komputera.
o, to w takim wypadku złóż zamówienie z dostawą do domu lub z odbiorem sprzętu w markecie ALE nie kupuj telefonu na miejscu. Tracisz wtedy prawo do reklamowania sprzętu, gdyż w regulaminach jest zapis o tym, że jako klient przed zakupem zapoznałeś się ze stanem faktycznym.


@DartNorbe: Tego nie wiedziałem, dzięki wielkie. Orientujesz się czy zakup przez internet z odbiorem osobistym na miejscy też kwalifikuje się pod "kupno na miejscu"?
@Delfin17: Nie, wtedy jest bezpiecznie. Odkryłem to jak reklamowałem oryginalne applowskie etui i gdybym tego nie wiedział to przemiła pani ekspedientka wysłała by mnie do domu z etui ze szramami. cwaniaczki.
@DartNorbe Tak właśnie ująłbym Twoją postawe. No ale może jak już trafiłem na takiego światłego osobnika jak Ty to proszę oświeć i mnie jak może zmienić się rata kredytu ratalnego?
@DartNorbe: Właśnie przeglądałem allegro, i znalazłem tam coś takiego jak "Raty 0" i jest to dokładnie to czego szukam bo mogę ustalić ilość rat na dokładne 10 miesięcy. Czy możesz mi polecić jak sprawdzić czy sprzedawca jest "sprawdzony", nawiązując do tego co pisałeś wcześniej?