Wpis z mikrobloga

Szukam pomocy w #excel a dokładnie formatowanie warunkowe (przynajmniej mi się tak wydaje xd). Mam kolumnę A, w której są pewnie liczby (powiedzmy kontrolne) a w kolumnach B,C,D są liczby, których suma dąży do tej z kolumny A. Chciałbym zrobić w kolumnie E pasek postępu tak aby pokazał postęp w dążeniu do tej liczby z kolumny A. O ile dla pojedynczego wiersza nie jest to problemem o tyle ja mam prawie 200 pozycji i formatowanie warunkowe pozwala mi odnieść się tylko do jednego pola (chyba, że czegoś nie wiem). Macie pomysł jak to zrobić?
  • 5
@kasczysko: Tylko, że ja paski widzę. Problemem jest maksymalna wartość dla każdego wiersza. W formatowaniu warunkowym wybieram sobie
Format Style: Data Bar

Type: Number
Minimum: 0
Maximum: I tutaj jest problem.

W polu maximum nie mogę podać komórki bez $ (excel blokuje). Jeśli puszczę to z $ to każdy wiersz odnosi się do tej jednej wartości. A nie do tej z właściwego wiersza co w konsekwencji nie pokazuje odpowiedniego paska postępu.
@kasczysko: To co opisałem wyżej to tylko uproszczony opis tabeli. W rzeczywistości to jest część całkiem sporego pliku i nie mogę tego oddzielić od całości w formie tabeli excel.
@lgc89: Formatowanie warunkowe-> zarządzaj regułami, pokaz reguły dla tego skoroszytu -> nowa formuła -> użyj formuły do określenia kolorek, które należy sformatować: wprowadź swoją formule, daj Ok. Potem zaznacz obszar w którym ma działać ta formuła - pole dotyczy
Jak to nie podziała to się poddaje