Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Uwaga, pytanie typowo zwiazkowe #zwiazki

Pożyczyłam niebieskiemu narzeczonemu kasę na rozwinięcie firmy. Wiemy ile teraz ma % na lokatach. Generalnie jakby leżały, to zarobiły by jakieś 1 500 zł odsetek. No ale wiadomo, bez zająknięcia człowiek pożycza.
No i teraz kłopot. Doszłam do wniosku, że chciałabym kupić mieszkanie pod inwestycje. No i przydałaby mi się ta kasa, którą mu pożyczyłam. Brać większy kredyt o kilkadziesiąt tysięcy, to prowizje, odsetki.
On uważa, że jest teraz nie fair prosić go o te pieniądze, mogłam przewidzieć, że będę potrzebować. Generalnie nie jest przygotowany, żeby mi je oddać na już całe chyba, że biorąc na to kredyt.

Ja z kolei, gdybym była w takiej sytuacji, to byłoby mi głupio, że nie dość, że laska pozrywała dla mnie lokaty, nie zarobiła na tym, to jeszcze teraz musi pożyczać z banku więcej, dopłacać do interesu. I wzięłabym ten kredyt, żeby oddać szybciej.

Mam już tak namieszane w głowie, że w ogóle nie jestem obiektywna i oczywiście biję się z myślami namówiona przez niego, że on ma rację. Co Wy na to? Gdzie jest racja Waszym zdaniem?
  • 14
Ustaliliśmy, że odda jak najszybciej. I faktycznie tak jest. Stara się jak może, żeby zejść z tego długu. Ale to świeża sprawa. Pożyczone kilka miesięcy temu


@piernik-smiertelnik: skoro były ustalenia i je realizuje to sobie odpuść. No chyba, że nie wiążesz z narzeczonym przyszłości. 1500 zł które byś zyskała na lokatach są niewarte podważania zaufania w związku. I tak już mu się pewnie zapaliła w głowie żółta lampka, że ma do
@piernik-smiertelnik: kwotę kilkadziesiąt tysięcy pożyczasz "niebieskiemu"?
masz to na piśmie?
kim jest dla ciebie "niebieski"? [edit: przypomniałem sobie "narzeczonym", czyli prawnie nikim]

zakładam że "niebieski" nie jest twoim mężem, ani nie masz umowy pożyczki poświadczonej notarialnie?
w tej sytuacji to pozostaje ci się modlić żebyś w ogóle dostała od niego te pieniądze zapominając o odsetkach

jeżeli tak się zaczyna wasza przygoda, to pamiętaj żeby kupić to mieszkanie przed ślubem a nie