Wpis z mikrobloga

@dzika_kaczka_bez_dzioba: W mieście, które ma z 5 razy więcej mieszkańców niż Koszalin może i nawet jest to opłacalne, ale wiadomo, łatwo mówić jak się nigdy w gastronomi nie robiło.
Opłać pracownikom etaty nocne, opłać lokal + surowce na potencjalne zamówienia na noc, ile będziesz miał zamówień przez całą noc? 5? Worth? Nie sądzę, nigdy w tym mieście nię będziesz miał restauracji nocnej oprócz fast foodów, zresztą wysłaleś tylko 4 pozycje, z
@dzika_kaczka_bez_dzioba: W ogóle co to za bullshit, Angelo Włoska? Przecież robią stricte amerykańską pizze zapiekankową, nieźle ktoś popłynął.
Warto też nie sugerować się stricte aplikacją, bo jak rozmawiałem z kilkoma właścicielami to nieraz pyszne zamyka im dowozy godzine przed zamknięciem, więc łatwiej sobie wygooglować do której otwarte i zamówić telefonicznie
@Koxsik: Ale Ty jesteś nierozumny czy jak? Jak lubisz być jechany w dupe to może i pracujesz za darmo, ale nikt kto się szanuje nie będzie robił w gastro za draże korsarze, a co dopiero nocki XD
Nie wiem czy kiedyś pracowałeś jakkolwiek, ale powinieneś wiedzieć, że za nocki należy się 20% stawki godzinowej więcej
@Prendkosc: Pracowałem,nawet prowadziłem jedną kuchnie. DO gastro przychodzisz przewaznie 9/10 i do ostantiego clienta. W takiej gospodzie np do 3. I nigdy nie dostaniesz extra 20% w gastro w koszalinie. Moze w gdansku/wwa. Tutaj jeszcze chca zebyc robil po 10zl/h. Jak sładałem papier to w 1 restaruacji w koszalinie na szefa kuchni daja 12zł/h. xD