Wpis z mikrobloga

Miał ktoś z was uczulenie po dezodorancie w sztyfcie pod pachy #oldspice #wolfthorne ?
Kupiłam kiedyś chłopakowi, ładnie pachniał, wszystko ok. Później kupowałam kolejne. Aż pewnego razu patrzę na jego pachy, a one wyglądały jak poparzone. Kazałam mu to zmyć jak najszybciej, po kilku dniach mu się te zaczerwienienia wygoiły. Sama spróbowałam sobie tym posmarować i też mnie piekło, więc szybko to zmyłam.
On mieszka za granicą i tam ich nie idzie kupić/ciężko znaleźć. Teraz mnie prosi, żeby mu kupić ponownie, a ja się boję, że znowu dostanie uczulenia czy #!$%@? wi co.
Miał ktoś kiedyś taką sytuację? Może jakaś felerna partia?
#medcyna #uczulenie #dezodorant
  • 12
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: tak, myje się codziennie. Wtedy jak wystąpiła ta alergia to użył go akurat po kąpieli. I ja później też po kąpieli i to samo. Teraz czytam, że zawiera glikol propylenowy, i że ten składnik właśnie może uczulać.
Tylko chłopak twierdzi, że go używał później dalej i już nic mi się nie działo xD I teraz nie wiem...
  • Odpowiedz
@Bellie: to był dezodorant (ten żelowy, niebieski), czy jakiś antyperspirant o białym pudrowym kolorze lub przezroczystym żelu?

Bo po tym niebieskim nic mi nie jest a mam wrażliwą skórę. Po antyperspirantach wysypuje mnie jak cholera.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bellie moze pp prostu podraznil pachy.. był duzy upal czy cwiczyl i mimo wszystko sie spocil, albo depilował krotko przed uzyciem dezodorantu.. skoro pozniej uzywal i bylo ok to raczej nie wyglada na alergie. Inaczej mialby ciagle problemy z kazdym uzyciem
  • Odpowiedz
@kt13: nie wiem, nie depilowal, nie spocił się - nałożył tuż po kąpieli. Zresztą ja tak samo (z tym że po goleniu) i też mnie zaczelo piec. Chyba poszukam czegoś naturalniejsze go... Bo nie chce znowu przeżywać szoku xD to na prawde strasznie wyglądało, ale zapomniałam zrobić zdjęć...
  • Odpowiedz
@Bellie jakiś czas temu coś zmienili w sztyftach OS, ja używałem original i whitewater i niedawno musiałem się ewakuować na spraye, bo też pojawiła się wysypka
  • Odpowiedz