Wpis z mikrobloga

Co warto zobaczyć w Gdyni, gdy widziało się już "podstawowe" zabytki i muzea? Nie ukrywam, że zakochałam się w tym mieście i chętnie wracam, ale za każdym razem chcę zobaczyć coś nowego :) Przygarnę każde ciekawostki historyczne. Tylko proszę bez parków/lasów/wzniesień - nie lubię obcowania z naturą poza morzem xd
#gdynia #trojmiasto
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@buchowo: typowe powielanie mitów jest typowe ;) Nie mieszkam tam, bywam czasem, ale wiem, że te wszystkie historie są nieaktualne o jakieś 15 lat. Trójmiasto to nie jakieś umarłe miasto powiatowe czy Łódź ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WroTaMar: nieaktualne - bloki 11 i 11A od paru lat są docieplone ;)
A "Milioner" (5) to fakt, siedzi tam patola, bo to blok socjalny.
Wciąż podtrzymuję jednak: w Gdyni nie ma jako takich no-go zone. No, więcej przypału można mieć w centrum, przynajmniej ja miałem, a chodziłem w późnych godzinach po wielu dzielnicach Gdyni.

W centrum z jednej strony menele, którzy są coraz bardziej zuchwali, z drugiej ludzie, którzy za
@RicoElectrico: z tym centrum to prawda.
Przez ostatni rok widziałem dwie spiny pod infoboxem.
W pierwszej jakiś młody spaślak przywalił jakiemuś młodemu i obaj krwawili. Policja bardzo szybko przyjechała.
A za drugim razem to wręcz nie dowierzałem co zobaczyłem! Spięcie gościa ok. 35 lat i jakiegoś 18 chuderlaka, który zajadał się z kilkoma koleżankami zapiekankami. Jestem pewien że to młody startował, bo to starszy próbował mu coś wytłumaczyć a ten się
@RicoElectrico: Nawet w pracy kolegom zdaję prawie codziennie raporty, co zaobserwowałem na Świętojańskiej. Nawet myślałem o tym, żeby tutaj tag specjalny założyć. Mógłby się nazywać "swietojanskiejzyciacud" lub jakoś tak. No ale byłoby mi głupio robić tym ludziom codziennie zdjęcia.