Wpis z mikrobloga

Mogła wypić nawet 50 piw i tak nie miał nikt prawa jej tknąć. Mizoginia na tym portalu robi się chora. Alternatywna historia:

@onepropos wypił jak sam mówi 8-9 piw po czym pokłócił się z dziewczyną i wyszedł "przewietrzyć". Przed domem spotkał nieznajomego któremu żalił się jakie to ma ciężkie życie. Dobrze mu się rozmawiało więc szedł z nim bez celu przed siebie, aż doszli w "jakieś miejsce" gdzie został zgwałcony.


Dalej uważasz, że beka z faceta i to p0lak, który sam się prosił?

#wykop #rozowepaski #bekazprawakow #neuropa
lakukaracza_ - Mogła wypić nawet 50 piw i tak nie miał nikt prawa jej tknąć. Mizogini...

źródło: comment_1596527129I6oSRaecHf0y7kIHy94r9p.jpg

Pobierz
  • 41
@lakukaracza_: masz rację, ale zauważ, że to nie kwestia mizogonii, a typowopolskiego zrzucania odpowiedzialności na ofiarę.

Pobili Cię w nocy w parku? No sam się o to prosiłeś, po co tam łaziłeś, skoro wiadomo, że grasują tam seby.
Odcięli Ci rower spod sklepu? To tylko i wyłącznie Twoja wina, wszyscy Ci mówili, że stalowy łańcuch za 150zł, to za słabe zabezpieczenie. Możesz mieć pretensje tylko do siebie.

Zostawiłeś uchylone okno w
@lakukaracza_: zgadzam się całkowicie, że takie komentarze to jest syf i #!$%@?ństwo, ale to jest dużo szerszy problem, który niestety jest totalnie akceptowalny i niezauważalny, poza jednostkowymi sytuacjami, jak tutaj. I jestem za piętnowaniem takich zachowań, ale uderzasz w trochę złą strunę

Jakiś czas temu napadnieto na mnie, miałem nóż pod gardłem, generalnie bardzo #!$%@? sprawa.
Jaka była reakcja znajomych i policji?

Popatrz na jakieś wpisy czy znaleziska, gdzie kogoś okradziono. Jakich komentarzy zawsze jest wysyp? No nie zabezpieczyłeś się należycie to masz.
To jest kolejna kwestia. Polskie przekonanie, że nieostrożność, nieuwaga, gapostwo czy słabe zabezpieczenie się, legitymizuje złodzieja do okradzenia Cię.

Jak widzisz nieprzypiety rower pod sklepem, to możesz wziąć, to nie jest zły uczynek, grzech, bo skoro właściciel nie przypiął, to mu nie zależy, nie obchodzi go ten rower. Sam chciał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 34
@lakukaracza_: nawet nie wchodzę już w takie znaleziska, bo wiem, co będzie w komentarzach, i nie mam ochoty się #!$%@?ć. #!$%@? można dostać. Całe życie słyszę że nie powinnam czegoś robić, najczęściej dotyczy to zupełnie normalnych sytuacji, których nie odradza się facetom (samemu iść wieczorem przez miasto, biegać w lesie, samemu iść po górach, iść na piwo i wracać pieszo, etc.) bo mnie ktoś napadnie, zabije i zgwałci (w dowolnej kolejności).