Wpis z mikrobloga

Jak to jest z doborem rozmiaru ramy do wzrostu? Poluję na jeden model roweru (Kands the One Acera), ale są dostępne jedynie 19tki (były jeszcze 21 ale póki co są niedostępne, albo nie znalazłem). Wg. spisu w internecie 19" pasuje pod wzrost 179-185, a z kolei 21" 191-195 cm, a ja mam wzrost 188 cm xd W jaki sposób najlepiej to zaokrąglić, czy szukać lepiej innego modelu idealnie skrojonego pod mój rozmiar (tj. 20 cali)?

#rowery #rower
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@laress: ja początkowo chciałem kupić rower z ramą 23" ale poszedłem do sklepu i sprzedawca, dość podobnego wzrostu, pokazał mi 21" i zdecydowanie większego bym nie kupił, mimo iż z wymiarów powinien pasować 23". Jak masz możliwość to przymierz.
  • Odpowiedz
@a231: Ogólnie to doszła jeszcze kwestia rozmiaru kół. Obecnie mam 27,5 cala i sprawują się ok. Warto przesiadać się na 29 cali? Głównie będę jeździł ulicami i ścieżkami, offroad raczej sporadyczny
  • Odpowiedz
@laress: Ja jestem zadowolony, dziś pierwsza 40stke robiłem na nim i komfort jest ogromny, muszę teraz tylko jakiś ładny licznik znaleźć i mam wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz