Wpis z mikrobloga

@InspektorNadzoru: mam dziecko wiek 2lata, sam jestem beneficjentem 500+, i powiem wam że mi to wisi czy to bon czy kasa... I tak te 500zl to się co miesiąc wydaje na pampersy, mleko i coś innego do jedzenia dla dziecka. Będzie teraz po prostu trudniej jeśli sklepy nie będą respektowały tego bonu. Tak to się czekało na promocje cykliczne i łapało okazję.
  • Odpowiedz
tzn co konkretnie sugerujesz - że beneficjentami 500+ są emeryci, czy też, że chciałbyś liczyć zatrudnione matki na urlopach macierzyńskich (a więc takie, które sobie zapłaciły za wszystko składkami pracując wcześniej) jako "niepracującą patologię"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@powaznyczlowiek: Napisałem wyraźnie, co sugeruję - że bezrobotni to nie to samo co nieaktywni zawodowo. Kobieta na urlopie nie jest ani bezrobotna, ani nieaktywna zawodowo. Czego nie rozumiesz?
  • Odpowiedz
@Tarec: nie wiem co to ma wspólnego z tym co napisałem - że głównymi beneficjentami programu 500+ są ludzie pracujący, a nie bezrobotna patologia

Możesz wytłumaczyć o co ci chodzi albo dalej robić z siebie ubermózga
  • Odpowiedz
nie wiem co to ma wspólnego z tym co napisałem - że głównymi beneficjentami programu 500+ są ludzie pracujący, a nie bezrobotna patologia

Możesz wytłumaczyć o co ci chodzi albo dalej robić z siebie ubermózga


@powaznyczlowiek: To, że swoje idiotyczne wnioski wyciągasz na podstawie stopy bezrobocia. ~46% Polaków jest NIEAKTYWNYCH ZAWODOWO. Nie znamy tego współczynnika wśród wyłącznie upoważnionych do pobierania 500+, ale możemy estymować, że z racji potrzeby wychowywania dziecka
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@husky83: ja myślę że sklepy będą się zabijać o to uczestniczyć w tym bonie. Dlaczego?
Jeśli twoja firma nie weźmie udziału to nie dostanie nawet ochłapów z 40 mld które kosztuje 500plus rocznie. To są ogromne pieniądze które jazda duża firma będzie chciała przyjąć. A małe sklepiki myślę że może nie w 1 miesiącu ale gdy liczba osób pytających o taką formę płatności się zwiększy to też się wpisze do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@raxar77:

i bardzo #!$%@? dobrze. Moim zdaniem od początku tak to powinno mniej więcej wyglądać,

Wciąż mamy 40% klin podatkowy już od pensji minimalnej. Każdy z choć połową mózgu, wie jak to powinno wyglądać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tarec: gdybyś energię, włożoną w obrażanie mnie, wykorzystał na przeczytanie raportu GUS to byś się dowiedział m.in., że z 44% osób biernych zawodowo emeryci stanowią ponad 56%, zaś kolejne blisko 16% to uczniowie i studenci w wieku powyżej 15 lat - z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością sądzę, że prawie żaden emeryt nie korzysta z 500+, jestem też przekonany, że duża część studentów nie ma prawa do takiego świadczenia

I teraz się skup

Pozostałe pozostałe, niespełna, 30% wymienione w raporcie to głównie osoby dotknięte niepełnosprawnością i poświęcone obowiązkom rodzinnym - dla ułatwienia przyjmijmy, że całe to 30% to niepracujący rodzice (nawet stwierdzenie, że głównie kobiety, ma trochę sensu, biorąc pod uwagę, że stanowią one ponad 60% wszystkich osób biernych
p.....k - @Tarec: gdybyś energię, włożoną w obrażanie mnie, wykorzystał na przeczytan...

źródło: comment_1596451090aTUirbXWO7dXK0BuxAtCfs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz