Wpis z mikrobloga

@ShooleR: Podwyzszenie minimalnej nikomu, poza tymi 4% ludzi ktorzy ja dostaja, ale i to krotkoterminowo, pensji nie zwieksza. Najwiecej traca zarabiajacy niewiele ponad minimalna, bo to odbywa sie kosztem ich podwyzek
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@boskakaratralalala: będą sprzedawać bony ¯_(ツ)_/¯

@wypok_smieszne_obrazki: To będą złote interesy. U mnie w mieście kiedyś MOPS dawał zapomogi w postaci bonów żywieniowych (nie można było za nie kupić fajek i alko) i stały żule pod sklepami i sprzedawały te bony za 20% wartości...
  • Odpowiedz
@szczyp1orek: @su1ik: oczywiście, że wiem - nie jest to zresztą żadna tajemna wiedza

Cytując za źródłem

Główny Urząd Statystyczny prezentuje dane dotyczące bezrobocia pochodzące z dwóch źródeł:

* z rejestracji osób bezrobotnych w powiatowych urzędach pracy (...)

* z reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności – BAEL (...)


Tak więc oczywiście jest to ilość osób bez pracy zarejestrowanych w UP powiększona o domniemaną ilość osób bez pracy na podstawie wskaźników ekonomicznych
  • Odpowiedz
Niepracujący to nie bezrobotni. Kto te debilizmy plusuje?


@Tarec: tzn co konkretnie sugerujesz - że beneficjentami 500+ są emeryci, czy też, że chciałbyś liczyć zatrudnione matki na urlopach macierzyńskich (a więc takie, które sobie zapłaciły za wszystko składkami pracując wcześniej) jako "niepracującą patologię"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
bez sensu, skrajne przypadki które źle wydatkują te pieniądze i tak znajdą sposób żeby dalej to robić, a regularnym ludziom tylko utrudnią życie. Prawo zawsze jest dla ludzi którzy chcą go przestrzegać. jeżeli boli ich gdzieś w patologicznych rodzinach dzieci tych pieniędzy nie widzą to jak zmienią na bon to przecież dalej tak będzie.
no ale wiadomo że to nie o to chodzi tylko o to żeby jakiejś części coś nie zaskoczyło
  • Odpowiedz
rozwiązanie ma na celu jedno wydymać przedsiębiorców i po cichu wycofać 500 plus., Zwroty dla sprzedawców z bonów będą rozliczne zapewne tak jak podatek VAT. Sprzedasz towar na bon, VAT musisz zapłacić, a kasę z bonu może dostaniesz a może nie dostaniesz - na początku może będę wypłacać zwrot na konto firmy pod koniec miesiąca, później na koniec kwartału itp. później może będą to traktować jako zaliczka na poczet podatku albo ZUS
  • Odpowiedz