Wpis z mikrobloga

Codzienne refleksje - 1 sierpień 2020

Refleksje uczestników AA dla uczestników AA

..ŻYĆ ŻYCIEM DUCHOWYM

Życie duchowe to nie teoria. Musimy nim żyć.

Anonimowi Alkoholicy,str.72

Kiedy byłem nowicjuszem w AA, nie mogłem pojąć, na czym polega życie duchowym aspektem Programu; teraz, gdy przetrzeźwiałem, nie mogę pojąć, jak można żyć bez duchowości. Bo to jej właśnie szukałem przez całe życie. Bóg, jakkolwiek Go pojmuję, udzielił mi odpowiedzi na wiele dręczących mnie pytań, które sprawiły, że piłem przez dwadzieścia lat. Żyjąc życiem duchowym i prosząc Boga o pomoc, nauczyłem się miłości, troski i współczucia dla wszystkich ludzi; umiem już też odczuwać radość w świecie, w którym kiedyś odczuwałem jako lęk.

#codziennerefleksje - obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia lub zablokuj aby ich nie widzieć ;)
#alkoholizm #aa #refleksja #refleksjanadzis #refleksjazranajaksmietana #narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko

Tematy przewodnie na lipiec:

Krok ósmy - Zrobiliśmy listę osób, które skrzywdziliśmy i staliśmy się gotowi zadośćuczynić im wszystkim.
Tradycja ósma - Działalność we wspólnocie powinna na zawsze pozostać honorowa; dopuszcza się jednak zatrudnianie niezbędnych pracowników w służbach aa
  • 1
@programista_1k: Życie duchowe... Ciężki temat dla mnie xD Na ten moment dalej jestem 100% ateistą z dużym być może a propo jakiejś nienamacalnej siły w postaci losu/przeznaczenia. Dla mnie życie duchowe to w tym momencie przede wszystkim moje wartości.

Czyli być dobrym człowiekiem dla innych, nie krzywdzić więcej nikogo tak jak to wcześniej robiłem gdy piłem. Nawet nieświadomie. Być uczciwym, pomocnym, ale i asertywnym.