Wpis z mikrobloga

Z rekomendacją @1964 oraz @Battis wybrałem się na szybki wypad w Beskidy. Niby to pagórki w porównaniu do „prawdziwych” gór, ale te 1800 metrów przewyższenia udało się uzbierać na dystansie 107 km.

Widoki fantastyczne, a pogoda dopisała jak nigdy. Niestety zapomniałem się wysmarować olejkiem do opalania czego skutki teraz odczuwam.

Start w Wiśle i podjazd przełęczą Kubalonka do Istebnej. Fajne serpentyny, ale jednak było trochę ruchu samochodowego. W Kopanicach zjechałem sobie z mega pagórka, a na dole niespodzianka: droga nieprzejezdna i w całkowitym remoncie. No to w tył zwrot i z powrotem pod górę. Tylko kilometr podjazdu, ale chyba najtrudniejszy na całej trasie: średnio 10%, maksymalnie 17% nachylenia. Potem nieco pobłądziłem i szukając innej drogi niechcący odwiedziłem Skalite na Słowacji. :-)

Dalej już zgodnie z planem do Milówki, Węgierskiej Górki, Lipowej i na Szczyrk. Grande finale to wspinaczka przełęczą Salmopolską. Espresso i piwo (oczywiście bezalkoholowe), które wypiłem na szczycie, nigdy nie smakowały mi tak dobrze. Na deser zjazd do samiutkiej Wisły.

Polecam!

#szosa
ecconomicus - Z rekomendacją @1964 oraz @Battis wybrałem się na szybki wypad w Beskid...

źródło: comment_1596219868seNorcTBcxsVsupYmp60Hg.jpg

Pobierz
  • 19
Chodzi za mną taki TCR jaka max oponka tam wskoczy ?


@stamart: Hmm, nie sprawdzałem go pod tym kątem. Na bank 28mm, bo to już standard dla szos. 30mm też może od biedy wejdzie, ale na więcej bym nie liczył, bo jednak prześwit w tylnym trójkącie jest dość mały.
@ecconomicus ładna pętla na eleganckim rowerze :) Wzmożony ruch pewnie ze względu na dzień roboczy, jak byłem w niedzielę to nawet nie zwróciłem uwagi za bardzo na samochody.

Następnym razem jak się wybierzesz w te rejony to daj znać, chętnie się wybiorę pokręcić razem.

I jakby było mało przewyższeń to pętlę można przedłużyć przez Przegibek przy okazji zaliczając górę Żar.
Hmm, nie sprawdzałem go pod tym kątem. Na bank 28mm, bo to już standard dla szos.


@ecconomicus: Wejść wejdzie, ale za mało prześwitu zostaje między oponą a rurą podsiodłową. Opona zaciąga mały kamyczek i masz co najmniej przerysowaną rurę. Wiem, bo założyłem i musiałem wracać do 25c. Tylko od razu założyłem model Course 0 zamiast tego fabrycznego badziewia. :)
@Adwokat_Boga: Fakt, jest tam mało miejsca, ale myślałem że te 3 mm nie zrobią aż takiej różnicy w prześwicie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A myślałem właśnie o przesiadce na 28c dla wygody... Czyli sugerujesz, że warto zmienić opony na coś lepszego?
Czyli sugerujesz, że warto zmienić opony na coś lepszego?


@ecconomicus: W jednośladach najgorszym pomysłem jest oszczędzanie na oponach – jedynym komponencie mającym kontakt z nawierzchnia. Ja kupiłem Course 0 ze względu na dostęp po cenach hurtowych, a polecam (naj)wyższe Continentale czy Vittorię.
@Adwokat_Boga: Mieszkam w centrum kraju i jeżdżę prawie zawsze po płaskim, to jakoś nie zauważyłem potrzeby nagłej zmiany opon.

Ale masz rację. Jak na pierwszym, większym zjeździe do Istebnej zarzuciło mi dupą na zakręcie, to odechciało mi się kozaczyć na zjazdach już na reszcie trasy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)