Wpis z mikrobloga

@DOgi: Mam silvery chyba. Potrafią być delikatne ale to jedyne żarówki jakich używam. Nie trzeba świateł drogowych włączać bo na zwykłych wszystko widzę.
Przez chwilę chciałem przycebulić i założyłem na chwilę zwykłe to masakra.
@DOgi miałem tungsramy Sport BluIsh+50% i powiem tak: na początku efekt fajny, cieszą oko z zewnątrz, a po nocach jakoś specjalnie nie jeździłem żeby odczuć różnicę, pożyła jedna 3mce i kaput. Za nimi przemawia cena i barwa. Przeciw żywotność. Samochód: mazda 3 2005 r. z soczewkami na H7 mijania.

Miałem też Osram Nightbreaker 120%, również najfajniejsze efekty świeżo po założeniu, po 3 mcach kaput jedna. Z tym że o ile tungsramy to
@snwptest: 95 zł za oba komplety z Allegro z firmy o nazwie DWR. U mnie świecą po kilka miesięcy, ale bliżej 6 niż 3. Wcześniej miałem je na zmianę w światłach mijania. Dzienne mam ledy (cee'd 2), więc chciałem mijania w podobnie białym kolorze.

Z tymi 5000K jest o tyle ciekawie, że to chyba jedyne żarówki z homologacją drogową.
@DOgi: właśnie się rozglądam za h1 mijania i h7 długimi. Warto kupić taki sam komplet jak pisałeś wyżej ? Masz jakieś zdjęcie jak wygląda barwa światła tak w rzeczywistości? Myślałem te xenon ringi kupić,ale na h1 jest tylko pseudo 130% , nie ma 150% i w dodatku krótko działają. Zastanawiam się jeszcze nad philipsem. / mam teraz tungsram +90 ,czy 80 % i potrzebuje mocniejsze.
@kAdi: od dwóch lat tylko na tych jeżdżę (wcześniej pod marką GE). Jeśli nie musisz mieć białych to dużo lepiej wziąć te 120/150 i dać na światła mijania. Założenie ich na długie to jednak trochę przesada. Myślę że będziesz zadowolony, a nie są drogie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DOgi: właśnie nie wiem, mam jakieś badziewie h7 które bym chętnie zmienił i nie wiem sam co wziąć. ;<
Co byś na drogowe wrzucił?
@kAdi: światła długie/drogowe w moim przypadku bardzo dobrze świecą nawet ze zwykłymi żarówkami za 10 zł. Nie polecę więc niczego.
@DOgi i jak oceniasz oba komplety? Dzisiaj kupiłem H7 sportlight i chce też kupić nowe H1 na światła długie. Myślę czy kupić też sportlight, czy może właśnie te megalight.

Nadal używasz czy już padły?
@gundogawa: dalej mam ten sam komplet. 5000K jako mijania i te +150% jako drogowe.

Gdybym zakładał je teraz, to dałbym je chyba odwrotnie. Drogowych używam praktycznie tylko do ostrzegania przed niebezpieczeństwem (policją) i poskramiania tych, którzy nie wyłączają drogowych. Mają naprawdę w chuuuuuj długi zasięg.

Edit: Albo wszędzie dałbym +150. Ta biała barwa mimo wszystko odbiega od ledów i nie wiem, czy kogoś to oszuka xD