Wpis z mikrobloga

Dlaczego zapuściłeś włosy? Kobiety wolą krótkie
Nie chcesz mieć dzieci? Nie boisz się, że nie będziesz spełniony w życiu?
Dlaczego jesteś taki chudy? Kobiety wolą mięśnie
Dlaczego jesteś nieśmiały? Facet musi być pewny siebie
Dlaczego masz depresję? Facet musi być twardy, kobiety nie lubią płaczków

Znacie to? Każdy z nas chociaż raz w życiu słyszał te pytania. Tak wygląda współczesny SEKSIZM.
Presja społeczna, z którą mężczyźni na całym świecie mierzą się KAŻDEGO DNIA.
G.

#dyskryminacjamezczyzn #niebieskiepaski #rozowepaski #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #seksizm #pdk
  • 38
@cienki137: ja jak już to słyszałem rzeczy typu
"lepiej wyglądasz w krótkich włosach"
"Przytyło/schudło się co?"
Nwm nikt mi nie mówił, że mam robić studia albo nie. Jak już to raczej było coś w stylu, że warto zrobić to czy tamto. Na zasadzie dobrej rady. Więc nie widzę w tym presji społecznej
generalnie to jak ktoś pisze wysryw w stylu „mężczyźni są bardziej dyskryminowani od kobiet”, to od razu leci u mnie na czarna, ale w tym wpisie jest sporo prawdy (pod warunkiem ze jednocześnie nie deprecjonujesz seksizmu wobec kobiet)


@Zlpnc: nie deprecjonuję po prostu mam wrażenie, że o dyskryminacji mężczyzn praktycznie się nie mówi. To, że kobiety też się spotykają z różnymi krzywdzącymi opiniami i stereotypami jest dla mnie jasne.
@Eoon: Mężczyźni popełniają więcej samobójstw z tego samego powodu, dla którego częściej popełniają morderstwa i padają ofiarami wypadków. Po prostu są bardziej skłonni do ryzykownych działań i zachowań. Już nie dorabiajcie do tego ideologii.
@janeeyrie Tak ryzykowne dzialanie to samobójstwo xD Mezczyzni dostaja od społeczeństwa dużo mniej wsparcia a do tego duzo wiekszą presje spoleczną, skutek jest jaki jest. I to nie jest ideologia tylko fakt xD Praktycznie kazda akcja z depresją ukazuje placzacą kobiete, nigdy mężczyznę, bo mezczyzna nie ma prawa byc smutny według spoleczenstwa.
@Eoon: kobiety dostają więcej wsparcia od swojego otoczenia bo rozmawiają o swoich problemach. Czy zwierzają się przyjaciółce, czy rodzinie, częściej też szukają pomocy specjalisty.
"Faceci nie płaczą" to okrutnie szkodliwe myślenie. W XXI wieku na każdym spoczywa dużo presji, wyścig szczurów.
Mężczyźni mają ogólną tendencję do ukrywania swoich uczuć, a ich otoczenie wygodnie udaje, że nie widzą nic złego co się z nimi dzieje. Na szczęście na zachodzie zmienia się już
@slodziak: Kobieta dostaje takie komentarze( głównie od innych kobiet)- #!$%@? patriarchat. Facet dostaje takie komentarze- toksyczna męskość. Normalnie zawsze ci źli mężczyźni winni wszystkiemu xDD