Wpis z mikrobloga

Jak ktoś się zna na #motoryzacja proszę o info w zakresie #mechanikasamochodowa za kilka tygodni czeka mnie wymiana oleju w moim jeździku.

Lokalny serwis ASO ma jakieś promo 30% taniej i jest mała różnica między Panem Gieniem a ASO, tylko taka kwestia. Mój Pan Gienio to bardzo solidny gość, spuszcza olej, czeka aż wykapie, podnosi jedną stronę etc... Mówił że to lepiej niż jak ASO wyciąga olej jakąś pompką. Jak to jest? Na ile to wyciąganie oleju jest skuteczne? Czy nie zostanie 500ml najgorszego syfu ze spodu?

Czy przy różnicy 100zł między Panem Gieniem a ASO wybralibyście ASO dla wpisu w książce i możliwości dopisania kiedyś "serwisowany w ASO"?
  • 37
@hpiotrekh: @Sm3rf1k: Kupującym samochód czasem się świecą oczy jak zobaczą wydruki z ASO i wpisy w książce oraz na stronie użytkownika pojazdu bo tego już się nie podrobi tak jak książkę można podrobić.

Nie chodzi mi o to że ASO zrobi to lepiej tylko czy zrobi to nie gorzej niż p. Gienio

@Sm3rf1k: Gdzie pisałam że zrobię to tylko raz?
Kupującym samochód czasem się świecą oczy jak zobaczą wydruki z ASO


@Plotkova99: nie weźmiesz za to ani złotówki więcej przy sprzedaży. Co najwyżej szybciej znajdzie się nabywca.
Ale równie szybko by się znalazł jakby sprzedać taniej odliczając koszty serwisowania w ASO xD

Ae rób jak chcesz.
Wg mnie nikt normalny nie patrzy na serwis ASO jak na coś szczególnie istotnego i traktowanie tego jak 'inwestycję' ma zerowy sens.
@Plotkova99: ASO robi wymiany wysysarką oleju. Są różne opinie na temat tego urządzenia. Niby że zostawia syf itp. ale tak na prawdę to ułatwia i przyspiesza proces samej wymiany. Wymiana oleju polega na odkręceniu 1 śrubki i wlaniu nowego. Do tego jeszcze zmienia się filtr ale klucz do filtrów kosztuje 15zł - też żadna filozofia. Tak więc wybierz to co tańsze lub zrób sama (ew. Tata pomoże). Moja dziewczyna sama sobie
@Uaephean: oczywiście samemu też można, w niektórych autach jest mega łatwo, w innych nieco bardziej skomplikowane, typu zdjemowanie koła, osłony silnika czy klucz 34, którego nie mają standardowe zestawy.

ALe główny problem to składowanie zużytego oleju. Wylać nigdzie nie wylejesz, trzymać nie ma po co. Jechać utylizować? To już lepiej zapłacić 30zł, nie brudzić się i mieć spokój.
A często wymiana jest w cenie przy zakupie filtrów i oleju w warsztacie
Chcę tylko wiedzieć co sądzicie o wyciąganiu oleju górą, czy to jest bardzo zła metoda?


@Plotkova99: to nie jest zła metoda, w niektórych samochodach nawet lepsza ze względu na umieszczenie spustu oleju i budowę miski. Obecnie warsztaty bardzo chętnie ja stosują, bo jest po prostu wygodniejsza - wsadzasz wężyk i czekasz aż maszyna odessie - czysto i mało roboty. To że ktoś się nie umęczy, nie znaczy, że jest zrobione gorzej.