Wpis z mikrobloga

W kwietniu i marcu pytałem Was o podejście do pandemii. 15 marca w tym wpisie oraz 10 kwietnia w tym wpisie zapytałem o kwestię restrykcji i czy polityka restrykcji sprawdzi się czy nie.

Czy brytyjskie podejście do pandemii* jest słuszne w perspektywie długoterminowej i ostatecznie wszystkie kraje pójdą tym torem, czy z perspektywy czasu ocena tych działań będzie negatywna a Johnson otrzyma przydomek "Krwawy Boris", a jego działania będą na lata przestrogą dla innych?


Jak uważacie dziś? Kto z Was zmienił zdanie?

* - chodzi o początkowe podejście, czyli puszczenie spraw na żywioł. Dziś bardziej określiłbym to jako system szwedzki, ale w marcu to WB była największym przedstawicielem tego nurtu.

___________

Tak wyglądały wyniki wcześniej:

15 marca:
404 osoby, czyli 11,99% uważało, że polityka powszechnej izolacji nie sprawdzi się i podejście Wielkiej Brytanii jest dobre
4411 osoby, czyli 89,01% uważało że polityka powszechnej izolacji sprawdzi się i podejście Wielkiej Brytanii jest złe

10 kwietnia:
808 osób, czyli 21,12% uważało, że polityka powszechnej izolacji nie sprawdzi się
3017 osób, czyli 78,88% uważało, że polityka powszechnej izolacji sprawdzi się

91 osób, czyli zmieniło zdanie od poprzedniego głosowania

Plusujących poszczególne odpowiedzi zawołam za jakiś czas abyśmy mogli zobaczyć jak potoczyła się sytuacja i czy zmieniło się nasze zdanie.
Pobierz MG78 - W kwietniu i marcu pytałem Was o podejście do pandemii. 15 marca w tym wpisie ...
źródło: comment_1596124838OIMZSbE0gVyoLpk47K48hc.jpg
  • 87
@MG78: Szanuję za pracę i wytrwałość :) Ja byłem przeciw wtedy i oczywiście przeciw dzisiaj. Swoją drogą temat gospodarki już wielokrotnie był wspominany, ale na mnie robi wrażenie jeszcze coś innego - dramat ludzi którzy umarli/pogorszył się ich stan zdrowotny/kobiet które poroniły przez utrudniony/brak dostępu do lekarzy specjalistów i porównanie tej ilości do ofiar przypakowanej grypki. Tak jakby wszyscy to mieli w dupie, jakby jedyny obowiązujący pogląd ma być taki że
@MG78: ten wirus jest jak Xerxes, Szwecji, a w szczegolnosci Danii sie zbytnio nie imal, bo one sa, moim zdaniem niezbyt slusznie stawiane za wzor hmm "organizacji spoleczenstwa".
Niezbyt slusznie, bo ta organizacja to taka zielona sciezka chinska, z kurdyskimi nalecialosciami, objawia sie siedzeniem z sluchawkami, albo ze stoperami, zwlaszcza jesli mieszkacie w blokach...
Ponoc wirus odpusci kiedy osiagniemy organizacje, ktora uwzgledni politeizm, zatem trwaja aktualnie przepychanki miedzy Grekami a Rzymianami, w sprawe zdaja sie wlaczac Egipcjanie, aczkolwiek z pewnych wzgledow nie sa brani pod uwage na powaznie.
Wszystko z ukrycia obserwuja Babilonczycy, ale ten temat byl juz przerabiany, dodatkowo przez min. Chinczykow pole manewru jest mniejsze.
@MG78: a gdzie opcja "polityka powszechnej izolaci sprawdziła się"? Bo teraz jest zakłamanie przy odpowiedziach, bo już mamy informacje o wirusie i służba zdrowia jest przygotowana.