Wpis z mikrobloga

W kwietniu i marcu pytałem Was o podejście do pandemii. 15 marca w tym wpisie oraz 10 kwietnia w tym wpisie zapytałem o kwestię restrykcji i czy polityka restrykcji sprawdzi się czy nie.

Czy brytyjskie podejście do pandemii* jest słuszne w perspektywie długoterminowej i ostatecznie wszystkie kraje pójdą tym torem, czy z perspektywy czasu ocena tych działań będzie negatywna a Johnson otrzyma przydomek "Krwawy Boris", a jego działania będą na lata przestrogą dla innych?


Jak uważacie dziś? Kto z Was zmienił zdanie?

* - chodzi o początkowe podejście, czyli puszczenie spraw na żywioł. Dziś bardziej określiłbym to jako system szwedzki, ale w marcu to WB była największym przedstawicielem tego nurtu.

___________

Tak wyglądały wyniki wcześniej:

15 marca:
404 osoby, czyli 11,99% uważało, że polityka powszechnej izolacji nie sprawdzi się i podejście Wielkiej Brytanii jest dobre
4411 osoby, czyli 89,01% uważało że polityka powszechnej izolacji sprawdzi się i podejście Wielkiej Brytanii jest złe

10 kwietnia:
808 osób, czyli 21,12% uważało, że polityka powszechnej izolacji nie sprawdzi się
3017 osób, czyli 78,88% uważało, że polityka powszechnej izolacji sprawdzi się

91 osób, czyli zmieniło zdanie od poprzedniego głosowania

Plusujących poszczególne odpowiedzi zawołam za jakiś czas abyśmy mogli zobaczyć jak potoczyła się sytuacja i czy zmieniło się nasze zdanie.
MG78 - W kwietniu i marcu pytałem Was o podejście do pandemii. 15 marca w tym wpisie ...

źródło: comment_1596124838OIMZSbE0gVyoLpk47K48hc.jpg

Pobierz
  • 87
Ja podobnie jak w marcu i kwietniu nie popieram restrykcji i uważam, że nakazywanie ludziom zamykania firm oraz masa ograniczeń z jakimi mieliśmy styczność przyniosła więcej szkody niż pożytku. Takie działania będą prowadzić nie tylko do strat gospodarczych (na skutek których śmierć poniesie pewnie więcej osób niż na skutek wirusa) ale wpłyną również na zdrowie psychiczne wielu obywateli, a przeciąganie całej sytuacji sprawi (a właściwie już sprawia), że ludzie poczują rozluźnienie i