Wpis z mikrobloga

Hej mam problem. Pobrałem folder "dx" a w nim było kilka plików ".py". Skopiowałem ten folder do anacond3/lib/site-packages i zainstalowalem w anaconda_promt poprzez "pip install dx". Wchodze do notatnika Jupyter i importuje dx, po czym wpisuje: "me_dax = dx.market_environment('DAX30', pricing_date) " i wyrzuca mi błąd: "module 'dx' has no attribute 'market_environment'" no ale przeciez w tym folderze dx jest plik market_environment.py. Ktos mi wytlumaczy o co chodzi? Dopiero zaczynam z pythonem
#jupyter
#informatyka
#python
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podziałało, ale wyłożyło sie na kolejnej komendzie: "dax_eur_call = dx.valuation_mcs_european('dax_eur_call',
dax_model, me_dax, payoff_func) " i wyrzucilo blad: "module 'dx' has no attribute 'valuation_mcs_european'". Zrobilem identycznie jak wyzej i dopisalem "from dx import valuation_mcs_european" ale tym razem wyrzucilo

ModuleNotFoundError Traceback (most recent call last)
in
1 import dx
  • Odpowiedz
@degel123: Ta wersja biblioteki dx, której chcesz użyć, była pisana pod pythona w wersji 2, a w anakondzie masz zainstalowaną wersję 3. Więc musisz sobie zrobić nowe środowisko z tamtą starą wersją pythona
  • Odpowiedz
@ProfesorBigos: Zaraz poczytam jak to zrobic. Wtedy po prostu w notatniku jupyter zamiast wersji 3 bede mial 2 i jak przekopiuje identyczny kod to powinno dzialac? Bo rozumiem ze jak przelacze srodowisko to od nowa bede musial pakiety instalowac tak?
  • Odpowiedz
@degel123: Teraz już sam nie wiem. Niby autor podaje tam w pliku z wymaganiami pythona 3.6. I teraz tak myślę, że może jednak źle Ci powiedziałem. Przeczytałem jeszcze raz twój pierwszy post i chyba problemem jest to:

Skopiowałem ten folder do anacond3/lib/site-packages i zainstalowalem w anaconda_promt poprzez "pip install dx".

Chyba niepotrzebnie to robiłeś, bo teraz python ma problemy ze ścieżkami do plików. Wywal co tam pokopiowałeś i poinstalowałeś (albo odinstaluj i zainstaluj ponownie na czysto Anaconde) i zrób tak jak gość napisał w instrukcji:
  • Odpowiedz
Wpisałem conda env create -f py4fi2nd.yml i wywalilo taki blad
Collecting package metadata (repodata.json): done
Solving environment: failed

ResolvePackageNotFound:
- clangxx=4.0.1
  • Odpowiedz
@ProfesorBigos: Ja bralem kody z innej strony i widze ze w kodzie z githuba pozmianiali fragment w ktorym mi wywalalo blad. Mianowicie juz nie ma import dx tylko jest polecenie:

from valuation_mcs_european import valuation_mcs_european
from jump_diffusion import jump_diffusion
from market_environment import market_environment
from constant_short_rate
  • Odpowiedz
@ProfesorBigos: Nie działa (screeny). Nawet jak poprawie recznie ten odczyt pliku csv. to pozniej znowu wyrzuca blad "No module named 'valuationmcseuropean". Nie kumam tego, moge jeszcze sprobowac przeinstalowac Anaconde jesli nie widzisz bledu
  • Odpowiedz
@ProfesorBigos: Działa! Dzięki wielkie że Ci się chciało z tym użerać :). Problem leżał w tym że odpalałem ten plik 21 który miałem na pulpicie, a nie ten który był w tym folderze "codes". Wiesz moze czemu dostawałem w takim wypadku błędy? Czyli czemu ten plik musiał znajdować się w tamtym folderze żeby działało?
  • Odpowiedz
@degel123: No to super :-) Plik musiał być w tamtym miejscu, bo odnosił się do do folderu dx i do folderu z danymi poprzez relatywną ścieżkę. I gdy przeniosłeś go w inne miejsce, to nie potrafił już tych folderów znaleźć.
  • Odpowiedz