Wpis z mikrobloga

Jestem nałogowym przyprawiaczem. Wiem, że najlepiej smakują proste dania, ale ja muszę zawsze przypierniczyć troszkę różnorakich przypraw. Staram się nie wychodzić poza schematy i nie doprawiać czymś co nie pasuje do dania. Tak właśnie fasolkę po bretońsku oprócz soli, pieprzu i maggi, przyprawilem troszeczkę do smaku papryką, kminem rzymskim, majerankiem, jakąś ostrą przyprawą, sosem sojowym i pum... nie smakuje mi już jak przed (°°


#gotujzwykopem #zalesie #gotowanie #fasolkapobretonsku
  • 14
@Xavax: Ze 100 razy tak zrobiłam, danie było zajebiste po czym je zepsułam. Nie ma się czym przejmować bo człowiek uczy sie na błędach i tak wygląda nauka gotowania.
Gorzej jak ktoś w ogóle nie eksperymentuje tylko całe życie je jedno i to samo.
@Xavax: Pewnie zapaćkałeś smak pomidorów i fasolki kminem rzymskim. To bardzo fajna przyprawa, ale nie do wszystkiego się nadaje i niekoniecznie w ten sposób. Dodaj porządną łyżkę koncentratu pomidorowego (albo dwie) i pogotuj chwilkę. Dodaj też troszkę cukru.
Może wrócisz do tego co było.
@Xavax: Kmin rzymski świetnie nadaje się np. do jagnięciny i baraniny, bo łagodzi ten "barani" posmak. No i w kuchni indyjskiej jest bardzo istotny, choć zazwyczaj występuje w mieszankach przypraw. Najlepiej smakuje, gdy najpierw zostanie lekko podprażony na suchej patelni, a potem podsmażony na tłuszczu.
Ale faktem jest, że trzeba z nim uważać podczas eksperymentów :)