Wpis z mikrobloga

Robię małe #rozdajo dla zasięgu - dla plusującej osoby coś świecącego spod mojej ręki w formie wisiorka albo breloka, wysyłka do paczkomatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Koronawirus uderzył trochę w moje plany prowadzenia warsztatów z tworzenia własnej biżuterii ale próbuję od nowa. Każdą osobę rozmieszczamy w odległości, zapewniamy maseczki bądz przyłbice i... Cóż, działamy :D
To będą moje bodajże 5 warsztaty, już teraz czuję, że stres mnie nie zżera i mogę lepiej podejść do całości.

Nowy termin dwudniowych warsztatów: 9 i 13 sierpnia we Wrocławiu. Szczegóły tutaj i na facebooku

Jak to wygląda?
W zasadzie prosto: jeśli jesteś osobą która chciała pobawić się żywicą ale nigdy tego nie zrobiła, bo + + pojawiam się ja - cały poplamiony żywicą xD

Na warsztatach tworzymy swoją własną biżuterię. Przynosicie coś do zalania, albo ja udostępniam cały stół swoich pobieranych rzeczy z którymi pracowałem (elektronika, zegarki, kwiatki, roślinki, różne części, pigmenty, formy itp) to Wy wybieracie co chcecie robić.

Finalnie moim celem jest byśmy odlali 4-6 różnych rzeczy nad którymi popracujemy w drugi dzień warsztatów, który będzie się skupiać już nad samą obróbką i nad tym, jak sobie ułatwić pracę. Czy to ma być brelok czy wisiorek obojętnie, zapewniam wszystko by uczestnicy skończyli z gotowymi wyrobami w rękach.

Przez 3 lata zrobiłem masę błędów. Czytałem poradniki, książki, w końcu jak chyba każdy po prostu zacząłem testować i uczyć się na własnych błędach w oparciu o wiedzę i doświadczenia - to o nich chciałbym Wam opowiedzieć: Co robić, czego unikać, jak ugryźć niektóre problemy generalnie jak pracować, żeby być zadowolonym z efektów.

No jaram się tym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie sądziłem, że będę w ogóle w stanie poprowadzić takie warsztaty, stres mnie zżerał ale teraz gdy już nabrałem trochę pewności siebie? Zaczyna się zabawa i obserwacja jak fajne rzeczy inni ludzie potrafią stworzyć :)

Ktoś zainteresowany?
Tworzymy powoli następne terminy, prawdopodobnie 19.09-24.09 + 04.10-08.10 + 17.10-22.10 choć daty mogą jeszcze ulec zmianie.

Jak zawsze wyszła ściana tekstu, ale ja nie umiem pisać zwięźle co już chyba zauważyliście :P

Także #wroclaw - zapraszam!

#rozkminkrzaka #warsztaty
bkwas - Robię małe #rozdajo dla zasięgu - dla plusującej osoby coś świecącego spod mo...

źródło: comment_1596023218n2Nbp5806H2IAJYTzh0UEj.jpg

Pobierz
  • 43
@Megidox ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Ja jestem mistrzem robienia błędów, często moje wpisy dodaje po 2 trzy razy bo wypok jednak jest upośledzony z edycją
@piehtolenierobie teraz szaleje w warsztacie, więc kostki to będzie tylko jedna z nowości.

Łącznie myślę że wpadnie około 150 nowych rzeczy. Galaktyki, kostki, rośliny świecące, egzotyczne drewna no i jak zawsze jakieś eksperymenty :D

Wstępnie jeśli ze wszystkim się wyrobię drugi tydzień sierpnia powinno być wszystko na stronie
@DeVaK kurcze myślałem o tym ale będąc szczerym jestem totalnie nieprzygotowany pod względem sprzętowym a chciałbym to zrobić dobrze jeżeli miałoby to być online.

Mam zapisany na liście do zrobienia ale co z tego będzie zwyczajnie nie wiem bo znam siebie i swoje plany xD
@bkwas jako rzemieślnik wydaje mi się że nie musisz mieć wszystkiego tip top jak "influłenser" wystarczy skierowany telefon w stronę stołu roboczego i striming na yt. Myślę że w dobie syfu strimerskiego, u Ciebie z normalnym materiałem jakiś tipaddon by wpadł to i na lepsze produkcje byś znalazł fundusz. Dobre i 50 zł na jakąś żywice czy dłuto.