Wpis z mikrobloga

Elo Mirki, jakieś dwa tygodnie temu kupiłem sobie bas i zacząłem ćwiczyć. Idzie jak krew z nosa, ale ja nie o tym. Kupiłem ten model (i nawet z tego sklepu) do tego interfejs Behringer U-PHORIA UMC22 i ćwiczę na słuchawkach no i kurde, bas brzęczy/bzyczy (nie wiem jak to nazwać) nawet jak jest cicho ustawiony. I mnie to zaczyna do szału doprowadzać. No i tym sposobem przechodzę do drugiego problemu - wydaje mi się jest cichy. Albo go ledwie słyszę, albo jak podkręcę głośność to zaczyna szumieć (i do tego dochodzi wspomniane brzęczenie). What the hell?
#muzyka #gitara #gitarabasowa #kiciochpyta
  • 25
@qbad89: aaa i powinienem pewnie dodać, że to brzęczenie/bzyczenie to jest tak jakby tło -> nie muszę nic robić, nie gram żadnej nuty a ono po prostu jest jeśli tylko bas jest podłączony do interfejsu.
@jombsik: A nie masz jakiegoś tam przełącznika, albo kontroli przedwzmacniacza? Wejście mikrofonowe jest przystosowane do słabszych sygnałów i raczej zawsze będzie miało wpięty jakiś przedwzmacniacz w obwód. Wejście liniowe jest dla sygnałów o wyższym poziomie, typu CD i nie potrzebuje przedwzmacniacza. Wyjście z instrumentu takiego, jak gitara basowa jest zwykle pomiędzy tymi dwoma. Możliwe, że interfejs traktuje ci gitarę jak sygnał liniowy i wtedy masz za cicho.
@TenTypZez: wiesz co, zupełnie się nie znam więc ciężko mi powiedzieć. Z tyłu interfejsu jest suwak opisany jako +48V, ale nie zauważyłem jakiejkolwiek różnicy niezależnie czy jest w pozycji On czy Off.
@TenTypZez: jeszcze pytanie odnośnie tej pętli. Mam teraz taką sytuację: interfejs wpięty do kompa, do interfejsu wpięte: słuchawki oraz jack. I jak dotykam drugiej końcówki jacka (która normalnie szłaby do gitary) to w słuchawkach pojawia się buczenie (swoją drogą jest dużo głośniejsze niż wcześniej, gdy jack był wpięty do gitary). Ponadto gdy dotykam końcówki jacka to wraz z buczeniem na interfejsie zaświeca się dioda sygnału. I to jest ta pętla?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jombsik: nie no, tutaj jak dotykasz to po prostu zamykasz obwód. Generalnie z kablem to musiałbyś tylko mieć kabel dwie końcówki Jack i lutownice i jak na końcówce masz trzy wejście to z jednej strony nie podłączać masy i tyle. Btw jak chcesz to sprawdzić, to możesz nagrać trochę tego brumienia, odpalić jakiś analizator widma na tym nagraniu i powinieneś widziec to brumienie na 50 100 150hz. Jak nie znajdziesz analizatora
@jombsik: przy dotykaniu końcówki zawsze tak będzie buczało.

Najprawdopodobniej i tak nic z tym nie zrobisz i raczej nie powinieneś się tym przejmować za bardzo, bo grając na gitarze / basie i tak jedną z najważniejszych umiejętności jest tłumienie nieużywanych strun. Idealnie chcesz tłumić wszystkie struny na których nie grasz, zobacz sobie tutoriale i poradniki na YT i w internecie. Kiedy nie grasz w ogóle i tak chcesz tłumić wszystkie struny