Wpis z mikrobloga

Elo Mirki, jakieś dwa tygodnie temu kupiłem sobie bas i zacząłem ćwiczyć. Idzie jak krew z nosa, ale ja nie o tym. Kupiłem ten model (i nawet z tego sklepu) do tego interfejs Behringer U-PHORIA UMC22 i ćwiczę na słuchawkach no i kurde, bas brzęczy/bzyczy (nie wiem jak to nazwać) nawet jak jest cicho ustawiony. I mnie to zaczyna do szału doprowadzać. No i tym sposobem przechodzę do drugiego problemu - wydaje mi się jest cichy. Albo go ledwie słyszę, albo jak podkręcę głośność to zaczyna szumieć (i do tego dochodzi wspomniane brzęczenie). What the hell?
#muzyka #gitara #gitarabasowa #kiciochpyta
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jombsik:
1. Sprawdź na interfejsie czy nie przerejestrowuje Ci inputa. Poprostu weź tę gałę od głośności inputa na minimum i rozkręcaj aż pojawi się szum.

2. Wymień baterię w basie (a najlepiej to sobie kup pasywa na początek. Tak wiem już za późno)

3. Podłącz interfejs, kompa, monitory do innych kontaktów. Pokombinuj, być może robi Ci się pętla masy. Spróbuj też z jakąś listwą bez uziemienia. Po uziemieniu latają różne
  • Odpowiedz
@jombsik: Z tego co tam widzę w tym interfejsie masz diodę podpisaną "clip". Jak zaczyna mrugać czy tam świecić na czerwono, to znaczy, że wejście jest przesterowane. Nie powinna nigdy świecić na czerwono (no chyba, że celowo chcesz uzyskać efekt clipowania).
  • Odpowiedz