Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pracuje w USA jako inzynier w jednej z wiekszych firm. Firma zasponsorowala mi karte do pobytu stalego i tak juz od dluzszego czasu pracuje w Cali.
Caly czas mam wrazenie ze amerykanie traktuja mnie jak czlowieka gorszego sortu, szczegolnie kiedy niektorzy z nich powtarzaja caly czas 'what' kiedy cos mowie. Na dluzsza sprawe dosc irytujaca sytuacja.. Jestem na stanowisku seniora i zarabiam dosc okej, co mysle ze moze potegowac sytuacje. Przyjechalem tutaj jak mialem 27 lat i praktycznie nie mam zadnych znajomych, prawodpodobnie tylko i dlatego ze jestem z Polski. Duzo razy zdazylo sie ze po tym jak ktorys z wspolpracownikow dowiedzial sie ze jestem z PL to przestal sie do mnie odzywac albo byl dosc chlodny :/. Wrocil bym do kraju ale nigdzie w EU tyle pieniedzy nie zarobie co tutaj. W sumie nie rozumiem tego zlowrogiego nastawienia do Polakow, kiedy ja im nic nie zrobilem :(

#emigracja #usa #programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f1f7bd87b115fe4bd875a3f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: A czy Ty miałbyś o czym porozmawiać z Ukraińcem w Polsce? Miałbyś problemy czasami go zrozumieć, Wasze zainteresowania byłyby ròżne, rzeczy dla niego oczywiste dla Ciebie byłyby nowe i odwrotnie. Takie są powody tego zachowania. To nie, tak, że „polaki-robaki” albo dowolny-kraj to robaki, tylko brak wspòlnych podstaw.
Przyzwyczaj się albo wracaj do Polski.
CzarodziejskaSamica: @Linuksiarz1: @UberWygryw: znajomy zrobil cos podobnego w prawie korpo. Nastepnego dnia byl przepraszany i wiekszosc colleagues musiala zmienic nastawienie. Obgadywanie zostalo ale oficjalnie kazdy sprawial pozory jak bywa w korpos.
@AnonimoweMirkoWyznania: jesli jestes odwazny i pewny siebie zapytaj wprost. Jesli masz charyzme i dobre gadanie wytlumacz ze czujesz sie zle w jaki sposob zostales potraktowany.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@AnonimoweMirkoWyznania: musisz miec jakiegos wielkiego pecha jezeli chodzi o zespol albo ludzie po prostu nie chca z Toba rozmawiac z innych, "naturalnych" powodow.

Ja tez mieszkam w Kalifornii od kilku ladnych lat i pracowalem na stanowiskach seniora i managerskich w formach typu Google. Nigdy nie spotkalem sie z taka sytuacja.