Wpis z mikrobloga

Tylko przygłupy wolą przedziały w #intercity Porównajmy:
Wagony z przedziałami:
- nadal jeżdżą bydłowozy (8 osób w przedziale),
- jak jest 8 osób w przedziale, to człowiek się czuje jak w ciasnej puszce,
- jak ktoś siądzie naprzeciwko ciebie, to nie możesz wyciągnąć nóg, tylko trzymasz je podkulone przez całą podróż,
- jak masz miejsce pośrodku, to masz sąsiada z lewej, z prawej i naprzeciwko,
- jak jest pełny przedział, to siedzisz na baczność przez całą podróż,
- brak stolików,
- łatwiej trafić na patologię.
Wagony bez przedziałów:
- masz tylko jednego sąsiada,
- możesz wyciągnąć nogi,
- masz stolik,
- znacznie bezpieczniej niż w przedziale.
Po jakiego uja się produkuje/remontuje wagony z przedziałami?
#kolej #pkp
dziobnij2 - Tylko przygłupy wolą przedziały w #intercity Porównajmy:
Wagony z przedz...

źródło: comment_1595852670ATJgcabE9N7RB1qRSHWuQK.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@dziobnij2: ale bachor nie będzie urządzał wyścigów tylko najwyżej wyjdzie z przedziału. 8 osobowych przedziałów jest co raz mniej, bo dużo poszło na złom i uzupełniają braki zdeklarowanymi pierwszej klasy.
  • Odpowiedz
@dziobnij2: jestem w takim razie przygłupem, który woli przedziały SZEŚCIOOSOBOWE. Zazwyczaj jest więcej miejsca na bagaż, niż w bezprzedziałowym (trzeba mieć naprawdę niefart, żeby było inaczej), jest ciszej, jeżeli przedział nie jest zapełniony, to przestrzeni dla mnie jest więcej, w bezprzedziałowym jestem i tak skazany na 50 cm między czubkiem nosa a fotelem mnie poprzedzającym. No i jeżeli jeździ się w kilka osób, to nikt nam nie przeszkadza w zamkniętym przedziale.
  • Odpowiedz
@slodziak: ale niech ta klima w bezprzedziałowym przestanie działać, to przestaje być tak fajnie. Już wolę się "kisić" w przedziale (sześcioosobowym oczywiście), gdzie mogę sobie rozłożyć fotel i wyciągnąć nogi ;)
  • Odpowiedz
@ayyy_lmao: jakoś kurde w bezprzedziałowym nigdy nie miałam problemu z hałasującymi dzieciakami, a w przedziałowych to i nawet dwa przedziały dalej było słychać krzyki, piski i ryki

Może dlatego, że jak jedzie rodzinka nad morze/w góry, to jest to 2+2 lub 2+3 albo więcej, i ma połowę przedziału albo i cały dla siebie, więc już tak nie pilnują, bo są w przedziale (gdzie i tak ich #!$%@? słychać w całym wagonie),
  • Odpowiedz
@slodziak: podsumuję to tak (bo nie chce mi się dyskutować z gościem "w #!$%@? se wyciągniesz xD") - więcej osób w bezprzedziałowych = więcej miejsca dla mnie w przedziale ;)
  • Odpowiedz
@ephemeral: bezprzedziałowy jest zazwyczaj jeden wagon na 10 bydlęcych (przedziałowych) i sprzedają tam miejca jako ostatnie
więc jest większa szansa że bezprzedziałowy będzie pusty niż sobie nogi wyciągniesz w przedziałowym
chyba że jeździsz do jakiegoś pcimia dolnego to może faktycznie masz pusty przedział xdxd
i różnica jest taka że nawet jak bezprzedziałowy będzie pełny to zawsze można sobie nogi wyciągnąć, czego nie można powiedzieć o przedziałowym
wybór jest prosty
  • Odpowiedz
  • 15
@dziobnij2 Przedziały mają sens tylko wtedy jeśli masz farta i trafi Ci się pusty przedział cały dla ciebie albo jeśli jedziesz grupa która zajmie cały przedział.
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko: no tak, bo minimum wygody jest ważniejsze od braku kontaktu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ayyy_lmao: gorzej jak Ci się w przedziale trafi matka z bachorem, który co chwilę wybiega na korytarz i z powrotem do przedziału, skacze po siedzeniach, a jak się zmęczy to ogląda bajki na pełną #!$%@?ę głośności
@dziobnij2: bezprzedziałowe też mają swoje minusy, pt. debile, którzy przy działającej klimie otwierają okna,
  • Odpowiedz