Wpis z mikrobloga

Szukam pomysłu na prezent urodzinowy dla mężczyzny. Chciałabym wymyślić coś fajnego. Rozważam zakup kubka, bo ma ulubiony, ale smutno się kojarzący, to mam nadzieję, że prezent ode mnie stanie się nowym ulubieńcem. Herbatę, bo pasuje do kubka i jest przy okazji smakoszem.
Książkę, bo lubi czytać, a wybrana przeze mnie pozycja powinna trafić w jego gust.

Rozważałam jeszcze uchwyt do telefonu w samochodzie, ale podobno kupił sobie jakiś fajny ostatnio i się nie sprawdził. Więc raczej odpada.

Niby wszystko ma swój cel i brzmi przemyślenie, a jak pomyśli się zwykle, że to tylko:kubek, herbata i książka, to wydaje się oklepane ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pytanie #prezent #urodziny #logikarozowychpaskow
  • 63
@poisonandwine: Najlepsze są prezenty, które się zużywają, bo możesz je dawać cyklicznie na każdą okazję, np.: butelka dobrej whisky, pudełko cygar, kilogram dobrej sezonowanej wołowiny, kawa itd.
@poisonandwine: zależy jaki budżet. Ja lubię kupować trwałe prezenty, z których ktoś korzysta często i przez lata.
Np.
Scyzoryk victorinox (dożywotnia gwarancja)
Scyzoryk opinel
Fisher Space Pen (ten, co latał w misjach apollo - dożywotnia gwarancja, pisze pod wodą, szacuje się, że wystarczy na 100 lat)
Zapalniczka zippo jeśli pali (dożywotnia gwarancja)
Fajne pióro watermana

Odradzałbym książki - czyta się je raz i ladują na półce, już lepiej płytę. kubek jest
@poisonandwine: Ja przy kupowaniu prezentów zawsze myśle w kategoriach czegoś co ktoś bardzo chce ale nigdy sobie nie kupi. Kubek ma już ululubiony, a uchwyt do telefonu to czerstwy prezent bez pomysłu. Zastanów się co by ten typ bardzo chciał ale uważa, że „bez sensu wydawać na coś takiego kase”. Praktyczny prezent ma sens tylko wtedy jeżeli ktoś jest czegoś pasjonatem i jest bardzo zaangażowany w swoje hobby.
@poisonandwine: A nosi zegarki ? Jeżeli tak to może jakiś fajny pasek do zegarka (jeżeli znasz model zegarka to można łatwo znaleźć jaka szerokość paska dobrać) albo skrzynkę. Dla mnie zegarek to właściwie jedyna biżuteria jaką noszę. Kubek fajny jeżeli ktoś nie ma ich dużo ogólnie to z takiego prezentu bym się ucieszył jaki zaproponowałaś.
@poisonandwine: tiny whoopa od chińczyków, kupiłem sobie ze 3 lata temu
to potem z 10 dla ziomków i rodziny w przedziale wiekowym 20-60 zamówiłem
co prawda dość szybko isę rozjebują ale są zajebiste
kosztują od 20 kilku zł na promocji w górę, więc każdy budżet jest ok
@poisonandwine: Zależy od jego zainteresowań i Twojego budżetu - nawet drobny, lecz spersonalizowany prezent będzie trafiony w dziesiątkę (ja np. chyba na dzień chłopaka dałam mu kufel wypełniony jego ulubionymi cukierkami Daim, innym razem "męski zestaw" Playboy, cygaro i benzynową zapalniczkę :)). Jak miałam więcej kasy to jakiś zegarek czy elektronika.
To może być książka, podkładka pod laptopa, płyta albo leć w zainteresowania i upodobania - jak uwielbia herbatę to może