Wpis z mikrobloga

Wiele razy słyszałem jak niektórzy ludzie uważają, że psy są głupie czy ogółem nie są w stanie okazywać uczuć jak ludzie. Jak dla mnie to jak ona się tu przytula to jest bardzo piękne i pełne emocji. Sara jest już starsza i schorowana. Jak odejdzie będzie mi jej brakowało a takie zdjęcie będzie mi o niej i jej wielkim serduszku przypominało zawsze. Trochę #pokazpsa a trochę #pokazmorde no i jeszcze #pokazcollie #owczarekszkocki #lasse #pokazlasse #pies #psy
ParanoidBumblebee - Wiele razy słyszałem jak niektórzy ludzie uważają, że psy są głup...

źródło: comment_1595762993UbOtdUtkHB769UzagoUBJu.jpg

Pobierz
  • 20
@Rozpierpapierduchacz: Świadomym działaniem podejmowanym dla osoby na której nam zależy. Uczucia możesz czuć nawet do osoby która cię porwała i przetrzymuje. Syndrom sztokholmski, mówi ci to coś? Jesteśmy czymś więcej niż zwierzętami, możemy myśleć abstrakcyjnie.
Czyli miłość i uczucia są świadomym działaniem, na co argumentem masz że uczucia...
Trochę się mieszasz. I nie, nie jesteśmy czymś więcej niż zwierzętami, jesteśmy innymi zwierzętami. To, że masz trochę inne cechy nie znaczy, że jesteś czymś więcej
@Rozpierpapierduchacz: Jesteśmy najlepsi pod wszystkimi względami. Jesteśmy na samej górze drabiny, Możemy zabić i okiełznać każde inne zwierze. Ludzkość zbudowała maszyn które pozwalają przeżyć w próżni, poruszać się w atmosferze z prędkością 3500 km na godzinę, przekształcać pustynie w pola uprawne.

No ale pies ma pazury. Każdy człowiek gdyby stanął przed wyborem - zabić gołymi rękami 100 szczeniaków albo zabić jednego człowiek, nawet by się nie zawahał.
@Anaris: Nie jesteśmy. Jesteśmy słabym gatunkiem, który przetrwał tylko dlatego, że potrafił kombinować, jak nie umrzeć. I przestań się puszyć osiągnięciami ludzkości, bo żadne z nich nie jest twoją zasługa. Więc nie przypisuj sobie wyższości przez coś, co zrobił ktoś inny, bo na przykład dla mnie nie jesteś nic warty. Jesteś kolejnym żywym organizmem, który sobie istnieje i którego śmierć ma znaczenie dla tyłu osób, że uchodzi to za błąd statystyczny.
@Rozpierpapierduchacz: Tak, umiemy kombinować, myśleć abstrakcyjnie, żadne inne zwierze tego nie potrafi. Zawsze mnie bawi jak bambiniści próbują udowodnić że człowiek nie jest wcale lepszy od innych zwierząt, a argumenty które myślą że są na ich korzyść tak naprawdę udowadniają coś zupełnie przeciwnego.

bo żadne z nich nie jest twoją zasługa.


Są zasługa gatunku ludzkiego, tylko ten gatunek ma potencjał by to osiągnąć. Tak jak termity budują termitiera, to że jest
@Anaris: https://johndog.pl/blog/zyciezpsem/czy-zwierzeta-przezywaja-zalobe/

Jesteś tylko zadufanym w sobie ignorantem, któremu się wydaje, że jest czymś więcej. Jesteś tylko workiem mięsa, który szczyci się czymś, co mają jego pobratymcy, a czego jak widać mu brakuje. Gdybyś stanął naprzeciw dzikiego zwierzęcia, to tę dumę mógłbyś sobie w buty włożyć, bo to silniejszy, szybszy i sprawniejszy worek mięsa niż ty. A narzędzia? Używa ich połowa małp. Dwa orangutany, które znalazły piłę w dziczy używa jej
@Rozpierpapierduchacz: No jak wytresujesz psa że karmi go tylko jedna osoba to się przyzwyczai. Tylko interpretujesz to jako żałobę. Dokładnie to samo jak ktoś psa męczy, a pies do niego ciągle wraca, bo tak jest wytresowany.

Tak, jestem czymś więcej niż pies. Nie boję się tego przyznać.

Gdybyś stanął naprzeciw dzikiego zwierzęcia


Tylko po co mam to robić, ludzie właśnie dlatego są lepsi bo niebezpieczne wykryć i całkowicie zdziesiątkować jego populacje.
Wiesz, że goryl, który dostał kota, zaczął się nim opiekować? To znaczy, że jest bardziej empatyczny niż ty.
Albo, że małpy którym wprowadzono pieniądz, wynalazły sobie prostytucję? To znaczy, że wykorzystywały tę darmo technikę, z której musiała korzystać twoja matka, żeby stworzyć takiego zadufanego w sobie dzbana