Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ArniHell: tak jest we wszystkich kasach samoobsługowych chyba poza Rossmanem, bo one nie mają wagi. Kwestia przyzwyczajenia albo opcji "własną torba", ew. kupowane reklamówki wrzucasz jako pierwsze
  • Odpowiedz
@RicoElectrico bardziej #!$%@? w tych kasach jest to, że jak pakujesz dłużej większe zakupy to kasa cię upomina żebyś zabrał produkty zamiast #!$%@? normalnie obczaic, że na wadze jest coraz mniej i grzecznie czekać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Polecam Scan&Go w Carrefour, skanujesz wszystko apką od razu na sklepie przy wrzucaniu do torby czy plecaka a w kasie tylko skanujesz 1 końcowy kod, płacisz i wychodzisz.
  • Odpowiedz
@RicoElectrico: najgorzej jak stara baba podejdzie do takiej kasy. Kasuje towar raz PIK nie odkłada kasuje drugi raz, trzeci "no jezu co jest" kasuje czwarty raz, w końcu odkłada tam gdzie powinna "halo prosze pani coś sie zepsuło"
  • Odpowiedz
@RicoElectrico: Kocham te kasy, o ile w takich sklepach jak kaufland zawsze ktoś używa i trzeba czekać w kolejce, to w biedronkach choćby milion osób siedziało na sklepie i były kilometrowe kolejki do normalnych kas to samoobsługowe są zawsze kurła puste xD Polacy boją się ich jak ognia i można sobie jak cywilizowany człowiek zrobić zakupy :3
  • Odpowiedz
@RicoElectrico: Nie wiem, co wy wyrabiacie, że macie takie problemy, ale pokazuje to tylko, że największym problemem tych kas jest użytkownik, xd. Pomijając już, że nie wiem, na co liczy ktoś, kto idzie tam z alkoholem i jest zdziwiony, że musi czekać na kasjera, to jak ktoś nie jest w stanie ogarnąć skomplikowanej sekwencji skasuj, włóż, zapłać, zabierz, przy okazji nie ładując na wagę swojego gówniaka, stopy albo nie wiem
  • Odpowiedz
@ArniHell: przeciez zawsze jest tak ze najpierw musisz zaplacic a potem wziac zakupy mozesz ewentualnie zeskanowac torbe jako pierwsza i do niej pakowac albo pollozyc swoja na wage i ci ja zwazy nie wiem w czym widzisz problem
@Fafu: no niestety jaki kraj takie kasy, nie chce narzekac ale dlatego mamy kase samoobslugowe jakie mamy bo hmm klienci byli "nie do konca fair" skanowanie owocow jako ziemniaki mniejsze
  • Odpowiedz
Ponoć przed rozprozpoczęciem kasowania można na lewo położyć torbę. Będzie ona "starowana" i podczas zakupów można w niej umieszczać kolejno produkty.


@Setral: taki trik w samoobsługowych carrefour: jeśli najpierw wciśniesz "własna torba", potem położysz torbę i zatwierdzisz, to ktoś z obsługi będzie musiał potwierdzić zanim przejdzie dalej. jeśli najpierw położysz torbę, potem wciściesz "własna torba" i zatwierdzisz, to przejdzie dalej automatycznie. pewnie taruje się przy "własnej torbie".
  • Odpowiedz
  • 0
@WujaTHC Jeżeli coś ciągle się #!$%@? i w samoobsługowej marnuje więcej czasu niż w zwykłej to wolę zwykłą i ludzie się już tego nauczyli. A jak jeszcze nie daj Bóg alkohol chce kupić i mam nie dość że walczyć z kasą to jeszcze potem czekać na kasjerkę to już całkiem mam to w dupie i idę prosto do kasjerki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
SKANOWANIE PARAGONU PRZY WYJŚCIU


Przecież to jest dramat, człowiek sie czuje jakby wychodził z obozu pracy na przepustkę. #!$%@?, ja rozumiem, że nie zabierają paragonów i z drukarki wisi wąż paragonów i potwierdzeń i jeszcze pewnie bonów na następne zakupy, ale może kasa pytać czy wydrukować paragon i inne #!$%@?. Przecież jak w kiosku odchodzę od lady to ekspedientka nie wciska mi na siłę paragonu.

@4Cortex:

O to to. Byłem zdziwiony jak zobaczyłem w Lidlu kasy samoobslugowe, skasowałem, chce wyjść, widzę bramkę, ale myślałem, że sama się otworzy lub zwykła popychana jest. No i #!$%@? w nią, a ta ani drgnie. XD Dopiero babka obok pokazała mi, że trzeba paragon zeskanować.
  • Odpowiedz
@4Cortex: Gdzie tak robia poza Selgrosem i Makro?Swoja droga to strasznie uwłaczające...dlaczego akurat u nich to jest a w normalnym markecie nie?

@piotr-zbies: Kto w tych czasach kupuje macane bułki?
  • Odpowiedz
firmware do tych kas pisał jakiś wykopek po bootcampie ;]


@GregPelka: w ogóle te kasy w biedrze, chociaż "nowe", opierają się na tym całym ważeniu wszystkich towarów, niczym pierwsze kasy samoobsługowe, wprowadzane lata temu w jakichś auchanach. I czemu to ma służyć, poza problemami z położeniem własnej torby, pakowaniem i ewentualnym blokowaniem się kasy? Obecnie wdrażane kasy samoobsługowe w innych sieciach już nie ważą.

No i oczywiście debilny soft biedrowych
  • Odpowiedz