Wpis z mikrobloga

Mireczki! Chciałabym rozpocząć swoją przygodę z szosówką. Do tej pory jeździłam na mtb, ale brakuje mi już przerzutek i możliwości dobrania kadencji. Zastanawiam się nad szosówką lub gravelem do 3500zł. Myślałam o Kross Vento 2.0 lub Romet Huragan 3
Głównie jeżdżę po mieście, ale zdarza mi się zjechać na szuter. Może ktoś bardziej doświadczony coś doradzi w temacie? Lepiej kupić szosówkę i dobrać opony czy skupić się na gravelu?
#szosa #rower #kiciochpyta
  • 11
@achieve Trochę już wcześniej pisałem, ale lubię pisać o tej marce, więc polecam rowery że stajni Marin. Wejdź ma ich stronę, dobierz rower pod swoje preferencje i poszukaj w necie w Polsce. Mają dobrej jakości sprzęt za rozsądne pieniądze. Gravel u nich możesz dorwać za mniej niż 3,5k
Marin Four Corners


@bugg: No nie. Marin waży 13kg +
Moim zdaniem legenda "Steel is reel" jest już tylko legendą. Gravela kupiłbym teraz Alu + Karbonowy widelec (tak jak Triban). Te tłumienia mikro drgań z asfaltu przez stalową ramę, to jak audiofilskie podstawki pod gramofon, podstawki które niwelują ruch płyt tektonicznych ziemi ( ͡° ͜ʖ ͡°).
To co tłumi to w miarę szeroka opona z odpowiednim (nie
@uysy hmm biorę go pod uwagę bardziej ze względu na możliwość montażu bagażnika pod sakwy, wiem że to dobrze znoszą w przeciwieństwie do graveli opartych na szosowych kołach, ramach itd.