Wpis z mikrobloga

@yeron: Dlatego powiedziałem że wynik dziwny, ale nie całkowicie nieprawdopodobny. Mam wrażenie że ludzie są z każdą chwilą coraz bardziej zawiedzeni KO, oni już naprawdę powoli staczają się już na dno i nawet ich starzy wyborcy szukają zmiany.
  • Odpowiedz
Oho operacja Petru 2.0 vel Palikot 3.0 aktywowana (w ten sam sposób). Rozumiem, że uważają ludzi za idiotów ale nie spodziewałem się, że za skończonych


@R2D2_z_Sosnowca: Aha, czyli jeśli pojawia się jakaś trzecia siła to ona zawsze jest podstawiona - tylko Konfederacja jest święta i sprawiedliwa oraz godna zaufania, nikt inny i trzeba to wszystkim wmawiać do usrania :) Wszyscy inni są źli, skorumpowani i na pewno jakiś spisek za
  • Odpowiedz
@Khaine: Jak pojawia się ktoś pokroju Palikota/Petru/Hołowni to dostaje +/- 20% cokolwiek by tam nie powiedział. Jak przychodzi co do czego to kończy jako pośmiewisko bo to zwyczajnie nie przekłada się na rzeczywistość
  • Odpowiedz
@R2D2_z_Sosnowca: Skoro nic nie działa to ustalmy może oficjalnie system dwupartyjny i miejmy to już za sobą? Bo Konfederacja też nie zadziała, mają tak ogromny elektorat negatywny że w życiu nie przebiją kilkunastu procent poparcia.
  • Odpowiedz
@CynicznyMarksista: w innym sondażu PL50 ma podobne albo niższe poparcie niż Hołownia.

Może faktycznie będzie efekt nowości podobny do .N z 2016, ale to musi zostać pokazane przez inną sondażownię niż Social Changes dla wpolityce.pl. Co więcej, obecne PO/KO to nie jest stara PO ze Schetyną i Kopacz jako twarzami.
  • Odpowiedz
@Khaine: No i dobrze, z Hołownią są większe szanse strącenia PiS z rowerka niż z KO.
Wysokie poparcie dla Hołowni to chęć przerwania ciągłości władzy PO/PiS, podobnie zresztą jest z poparciem Konfederacji, tyle że zrzeszającej trochę bardziej kołtuński elektorat
  • Odpowiedz
Co więcej, obecne PO/KO to nie jest stara PO ze Schetyną i Kopacz jako twarzami.


@yeron: Ale to wciąż wypalona i skompromitowana formuła. Robili już tyle fikołków odbierających im zaufanie społeczne, że będzie im bardzo ciężko się nie wykrwawić. Hołownia nie jest w nic umoczony i wydaje się być stabilniejszy w poglądach niż KO które dzisiaj jest przeciwko a jutro za LGBT aby tydzień później znowu być przeciwko.
  • Odpowiedz