Wpis z mikrobloga

Mam problem z amplitunerem/gramofonem.

Ojciec podłączył gramofon pod amplituner, używając przedwzmaczniacza, jako że ampli go nie ma.
Wszystko fajnie, tyle żę dźwięk buczy/syczy. Jest kabelek z gramofonu do uziemienia, no i przytykając do śruby jest niby okej.
Tylko gdzie go podłączyć? Amplituner nie ma wejścia GND na uziemienie, jedynie GND od anteny, ale to nie ta bajka.
Model ampli : Harman Kardon AVR 155.

Naczytałem się już for audofilskich i mam dość, a i tak nic tam nie potrafią wyjaśnić.

#amplituner #audio #elektronika #gramofon
  • 11
Naczytałem się już for audofilskich i mam dość, a i tak nic tam nie potrafią wyjaśnić.


@abcdefghijklmn8: może ty nie potrafisz zrozumieć
najpewniej trzeba zrobić połączenie masy
tylko jakie to jest pytanie czy gramofon>preamp>ampli
albo gramofon>ampli
bądź gramofon>preamp
poza tym jaki gramofon i typ wkładki ?
bo tak możemy sobie zgadywać czy jest pętla masy czy nie
@Maou: Jakiś prehistoryczny odniowiony. Jutro się mogę dowiedzieć o ile to niezbędne.
O połączeniach masy się już naczytałem wystarczająco.
Jedyne w czym widzę problem to że ani ampli ani przedwzmaczniacz nie mają GND i nie ma z czym tego połączyć.
Jest inna opcja niż zakup innego przedwzmacniacza? Bo wetknięcie uziemienia w obudowe nie wydaje mi się zbyt dobrym rozwiązaniem.
@abcdefghijklmn8: zawsze można podłączyć pod śrubkę od obudowy
a myślisz że dedykowana śrubka masy pod co jest podpięta?
Zazwyczaj tylko do obudowy ale w nowszych sprzętach się jej nie montuje bo kto używa dzisiaj gramofonu bez przedwzmacniacza ?
ja obstawiam że to jest coś na linii preamp>gramofon
a teraz idę spać bo mózg musi mi odpocząć po 12h pracy umysłowej
@abcdefghijklmn8: Widzisz a mój akai Am-939 nie ma śróbki i gramfon gra bez podłączania dodatkowej masy,
jak dobrze gra to miłego słuchania
a i nie polecam słuchania vinyli jako głównego formatu szkoda czasu i pieniędzy bardziej jest to ciekawostka i dla większości słuchaczy(takich od kabli za 5k i gramofonów za15k) złudzenie że jest to cudowne granie i takie tam a vinyl jest gorszy od cd i taki jest fakt (jak to
@Maou: ja lubię czasem słuchać vinyl ripów cyfrowo ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to dlatego że nagrania są inaczej masterowane bo nie można sobie pozwolić na zabicie dynamiki przez "loudness war" przy płycie z rowkami jeśli ma to zagrać, chociaż i takie edycje byle zarobić na winylach się zdarzają. Niektóre płyty jednak potrafią zabrzmieć inaczej. Ale też uważam że winyle to bardziej cała otoczka i zajawka kolekcjonerska,