Wpis z mikrobloga

@AlexRk: Szury nie widzą różnicy pomiędzy IFR 0,05% przy grypie, a 0,5-0,6% przy covidzie. Poza tym skąd te 560k przypadków o których szur powyżej mówi - jak im pasuje to powołują się na ministra ze zmęczonymi oczyma, który mówi o tym że 1,5% Polaków ma przeciwciała, na podstawie badań w Krakowie na próbie 800 osób xd Zgodnie z różnymi modelami chorych mogło być 0,7-1% ludzi.
@Xtreme2007: Kto tu siedzi w piwnicy foliarzu - właśnie za tydzień jadę na kilka dni do naszych północnych sąsiadów, a 2 tygodnie temu byłem w Czechach. Wy, konfederaci macie tendencje do rzucania inwektywami w innych. Podaję ci dane, a ty zamiast się odnieść od nich wyzywasz innych od p***d, @asd23434asd ma rację, kolejny ekspert od siedmiu boleści się znalazł. Chyba, że statystyka też jest lewacka, a tylko chłopski rozum się liczy.
@Xtreme2007: Nie widziałem danych dot. ich śmiertelności, bo w Polsce raczej nie publikują dokładnych danych z podziałem na wiek. Podejrzewam, że max 1-5 osób. Tu są szacunki z Włoch i dla ludzi poniżej 50 IFR jest 0,02-0,03%, co jest minimalne. Tylko, że to nie oni zapchali szpitale na zachodzie, a ci starsi. Tu są dane z Włoch a poniżej statystyki hospitalizacji z USA odnośnie grypy i Covida.
J.....L - @Xtreme2007: Nie widziałem danych dot. ich śmiertelności, bo w Polsce racze...

źródło: comment_1595503820fD7hcJ1yn7aOno9g8MPtXt.jpg

Pobierz
@AlexRk:

Globalnie liczba przypadków ciągle rośnie

A chciałbyś żeby spadała? :) To chyba logiczne, że będzie rosła, dopóki koronaświrus nie zaliczy całego tournee po globie?

w Polsce widoczna mała tendencja wzrostowa, a i tak #!$%@? szury będą gadać o psuedoepidemii xDDDDD

1500 zgonów przez pół roku. POTĘŻNA pandemia POTĘŻNEGO wirusa. Róbcie lockdown, bo za 2 tygodnie jak jebnie...
@Xtreme2007: Tak, 26/100 tys ale ludzi w populacji ogółem. Nie jest to porównanie na 100 tys chorych (sick/ill/diagnosed) (na grypę liczba chorych była kilka razy większa w porównywalnym okresie). Wiadomo, IFR raczej nie jest powyżej 1,5% jak straszyli wcześniej, tak samo jak będzie się różnić pomiędzy krajami, IFR w USA czy UK będzie większe niż w Polsce, Skandynawii czy np. innych krajach Europy Wschodniej, z racji innej struktury wiekowej, innego stanu
@Jozuhve_z_PL:

Szury nie widzą różnicy pomiędzy IFR 0,05% przy grypie, a 0,5-0,6% przy covidzie.


1. Nie wiem skąd bierzesz ten IFR grypy. Najczęściej podawane jest ok 0,1%.
2. Policzyłem IFR dla ogólnej populacji Bergamo z wrzuconej przez ciebie tabelki i przy założeniu że dla osób <40 wieku IFR jest takie samo jak dla 40-49, wychodzi mi ok 0,35%.